Jemnosti vaření nakládané řepy

V chladném období, kdy chcete čerstvou zeleninu, jsou nakládané polotovary v pořádku, například vaření nakládané řepy vám nezabere moc času, ale potěší vás svou chutí a vůní, kdykoli budete chtít..

Nakládaná řepa je vynikajícím doplňkem k červené řepě, různým polévkám, salátům, teplým jídlům a také velmi dobrému jako občerstvení na prázdniny i Řecký předkrm na zimu. Řepa může být nakládaná jako celek nebo nasekaná nebo nastrouhaná, pro zlepšení chuti při nakládání je třeba přidat různé koření.. 

Jemnosti vaření nakládané řepy

Recept číslo 1, potřebujeme: 

- půl kilogramu řepy-

- sto dvacet pět gramů cukru-

- sůl-

- karafiát-

- Bobkový list-

- jádra koriandru-

- dvě stě mililitrů octa-

- černé pepře-

- půl litru vody. 

Nejprve musíte připravit marinádu, smíchat v horkém vodním cukru, octu, jedné polévkové lžíci soli, několika hřebíčcích, dvou bobkových listech a několika pepřových kukuřičkách a hrách koriandru.. 

Nyní připravte řepu, umyjte je, vařte, dokud se nevaří, a poté vychladněte. Poté oloupejte řepu a sodu hrubým strouhačem. Vložte ji do kastrolu, naplňte ji studenou marinádou, zakryjte pokrm víčkem a nechte jej stát jednu hodinu při pokojové teplotě, poté jej vložte do chladničky na dva dny. Hotovou řepu skladujte v chladničce stejným způsobem, jakým jsou uloženy sklizeň na zimu.

Jemnosti vaření nakládané řepy

Nakládaná řepa recept číslo 2, potřebujete následující ingredience: 

- jeden kilogram řepy-

- sůl-

- křenový kořen-

- pár pepřů- 

-jedna skořice-

- ocet dvě stě mililitrů-

- cukr dvacet pět gramů-

- Bobkový list-

- dva chilli papričky-

- karafiát-

- voda. 

Opláchněte řepu tekoucí vodou a uvařte, poté vychladněte. Poté připravíme marinádu v litru vody, smícháme sůl, cukr, ocet a všechna koření. Marinádu dejte do varu, jakmile se zahřeje, můžete ji odstranit z tepla a nechat ji vychladnout. Oloupejte červenou řepu a nakrájejte na kostky nebo proužky, vložte do čistých nádob. Do každé nádoby nalijte marinádu, zavřete ji víčkem a dejte ji na den do chladné místnosti.

Jemnosti vaření nakládané řepy

Recept číslo 3 marinovaná červená řepa, potřebujeme následující ingredience: 

- pět set gramů řepy-

- dvě středně fialové žárovky-

- třicet gramů zázvoru-

- pepře-

- sto gramů medu-

- Bobkový list-

- ocet-

- karafiát-

- sůl-

- tři sta padesát mililitrů vody. 

Řepu vařte, poté oloupejte a nakrájejte na půlky. Oloupejte cibuli a nakrájejte na půlky prstů, marinádu uvařte, přidejte koření, sůl, med do vroucí vody a vařte dvacet minut. Poté vyjměte marinádu ze sporáku a do ní nalijte ocet a nechte vychladnout.. 

Do půllitrových sklenic složte cibuli a řepu ve vrstvách a naplňte je teplou marinádou. Sklenice zakryjte plastovými víčky, nejprve nechte sklenice v místnosti po dobu jedné hodiny a poté chlazte. Za jeden den bude nakládaná řepa připravena k jídlu. V budoucnu řepu skladujte stejným způsobem jako v temné, chladné místnosti nebo ledničce pikantní občerstvení na zimu.


Podívejte se na podobné recepty

» » Jemnosti vaření nakládané řepy