Nakládaná řepa

Řepa marinovaná na zimu v plechovkách se používá jako samostatné občerstvení nebo jako příprava na boršč. Osobně to někdy používám pro tyto účely, ačkoli někteří možná nepřidají nakládanou řepu do takového jídla. Ale věřte mi, často jeho vkus jen přidává bohatost a jas k prvnímu kurzu..
Jak jste již pochopili, v této mistrovské třídě vám nabízím recept na vaření nakládaná řepa na zimu.


přísady do nakládané řepy
K přípravě 10 půllitrových sklenic nakládané řepy je třeba:
- řepa - 4,3 kg,
- granulovaný cukr - 100 gramů,
- sůl - 100 gramů,
- kyselina octová 80% koncentrace - 30 gramů,
- skořice - 1,5 gramu,
- hřebíček - 1 gram,
- koření - 1 gram,
- černý pepř - 1 gram,
- bobkový list - 2 gramy,

- voda na marinádu - 2l.opláchněte řepu
Když jsou tedy všechny naše ingredience připraveny, přejdeme k samotnému procesu přípravy blanku. Čerstvá řepa důkladně opláchněte studenou tekoucí vodou. Řezání kořenů a listů.


vařit řepu
Umístěte řepu do vroucí vody pro blanšírování. Vaříme to asi 10-15 minut. Potom to vyjmeme z vroucí vody.


nakrájejte řepu
Pak jsme snadno loupali řepu. Myjeme ji tekoucí studenou vodou. Nakrájíme na velké kostky, jak je vidět na fotografii.


dát řepu do sklenic
Potom připravíme plechovky na polotovary. Jsou vhodné nejlepší (pohodlnější) půllitrové nádoby. Opařujeme je vroucí vodou nebo je smažíme v troubě. Na dno čistých plechovek položte bobkový list, kousek skořice, hřebíček a papriku, sladký hrášek a nasekanou řepu pevně položte. Vaření marinády. K tomu přidejte sůl a granulovaný cukr do vroucí vody (2 litry). Přiveďte směs k varu. Vaříme to asi 10-15 minut a nalijeme do octa.


sterilizovat plechovky
Plněné sklenice nalijte vroucí marinádou. Sklenice zakryjeme víky a umístíme je do hrnce horké vody pro sterilizaci. Sterilizujeme 0,5 litrové sklenice po dobu 10 minut. Poté je vyjmeme. Hermeticky uzavíráme a chladíme.


hotová marinovaná řepa
Polotovary jsou připraveny - po ochlazení je pošleme na místo jejich uložení (skříň, suterén). Také vám doporučuji věnovat pozornost receptu na další užitečnou přípravu na zimu. - nakládané červené cibule s řepou a kardamomem, chutné a nekomplikované.
Do té doby vám přeji dobrou chuť k jídlu!

Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládaná řepa