Nakládaná řepa na zimu

Jak často se stává, že potřebujeme něco uvařit na večeři, ale je velmi málo času na vaření, v takových případech nám pomáhají domácí přípravky. Otevřeme sklenici okurek nebo rajčat, rychle připravíme přílohu a problém s večeří je vyřešen.
A pokud chcete rychle uvařit lahodnou boršč nebo vinaigrette, pak nakládaná řepa bude pro zimu nepostradatelná, protože borščový dresink. Má příjemně výraznou sladkou a kyselou chuť, takže ji lze podávat jako přílohu pro maso a ryby, nebo ji lze použít jako polotovar pro saláty nebo pro výrobu boršče. Recept ukazuje použití hřebíčkového koření, musíte pochopit, že dává misce pálivou chuť a silnou vůni, pokud se vám nelíbí, pak ji nelze přidat.
Nejvhodnější je marinovat řepu v malých sklenicích, pak je lze použít najednou. Je lepší je okamžitě rozřezat různými způsoby, na saláty a vinaigrety ve velkých kostkách, na oblékání borščového roštu nebo nakrájené na kostky a na přílohu je nejlepší nakrájet na velké kousky, pak bude šťavnatější a bude mít bohatou chuť.
Pro takové uchování nelze plechovky sterilizovat, stačí důkladně omýt roztokem sody a vysušit. Sklenice řepy uchovávejte na chladném a suchém místě.


Ingredience pro výrobu nakládané řepy

Složení:
- stolní řepa -1 kg,
- hřebíček - 2-3 pupeny,
- bobkový list -2 ks.,
- pepře a koření - každý po 2-3 hrách,
- skořice - špetka,
- stolní ocet -3 lžíce.,
- granulovaný cukr - 100 g,
- sůl - 1 lžička,
- voda - 1 l.

Tyto přísady jsou dimenzovány na 3 1 litrové plechovky.vařit řepu
K vaření bereme pestrobarevnou malou řepu. Odřízněte ocasy a vrcholy, umyjte je z nečistot a dejte je do mírného ohně, dokud neusmrtí.
nasekejte řepu
Ochlazujte hotovou řepu, oloupejte a nakrájejte, jak chceme, v závislosti na tom, jak je používáme.
Dejte řepu do sklenic
Dejte řepu do sklenic.
připravit marinádu
Do hrnce nalijte vodu (1 litr), přidejte granulovaný cukr, sůl, koření a přiveďte naši marinádu k varu. Vařte 5 minut a poté přidejte ocet a odstraňte z tepla.
Nalijte marinádu na řepu
Nalijte marinádu na řepu .
Po 15 minutách varu sklenice sterilizujte.
Nakládaná řepa na zimu
Samozřejmě zkontrolujeme, zda naše nádoby neobsahují netěsnosti, otočíme je, přikryjeme přikrývkou nebo starou přikrývkou, abychom se co nejvíce zahřáli. Po několika dnech mohou být sklenice uloženy na chladném a suchém místě. Po 2 týdnech získá řepa požadovanou chuť a vůni a bude připravena k použití. Doporučujeme také připravit více a polévky z čerstvé zeleniny a bylin.
Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládaná řepa na zimu