Jak nakládaná řepa: recept a příprava nakládané řepy - vynikající příprava na zimu.

Jak nakládat řepu

Nakládaná řepa jsou vynikající základnou pro přípravu různých chutných předkrmů a prvních chodů. A navzdory skutečnosti, že populární zelenina bez konzervace je dokonale zachována až do jara, bude taková sklizeň řepy užitečná v každém domě v domácnosti. Proto vám řeknu, že můj recept na to, jak marinovat řepu na zimu doma, je jednoduchý a chutný..

Složení: karafiát, nové koření, skořice, Bobkový list, cukr, řepa, sůl, ocet


Vaření chutné a zdravé červené řepy na zimu.

Červená řepa

Vrcholky a kořeny jsou odříznuty z řepy a opouštějí hlavy.

Dále řepu důkladně omyjí a odešlou do vroucí vody, ve které se vaří: až 20 minut - malé kořeny a 45 minut velká kořenová zelenina. Aby byla zachována krásná a šťavnatá barva zeleniny, musí být vařená celá, bez krájení nebo loupání..

Po uplynutí stanovené doby vyjměte z vroucí vody a nechte vychladnout. Pokud spěcháte, kořeny lze uložit do studené vody. Po takovém postupu bude pokožka snáze čistitelná..

Jakmile se řepa ochladí, vyjměte kůži a nakrájejte velkou řepu na malé kousky. Malá kořenová zelenina nemůže být nakrájena, ale marinovaná celá.

Dále připravujeme marinádu, která může být mírně kyselá, kyselá a kořenitá. K přípravě každé marinády budete potřebovat 10 litrů vody a 500 - 600 g soli, 5 g každé hřebíčku, bobkové listy, skořice a 3 g koření.

Marinády se od sebe liší v množství cukru a octa.

Pro mírně kyselou marinádu budete potřebovat stejné množství cukru (500-600 g) jako sůl a 150-170 ml esence.

Pro kyslou marinádu bude zapotřebí více cukru a esencí: od 600 do 900 g cukru a 250 esencí.

K přípravě pikantní marinády potřebujete asi 1 kg cukru a 470–530 ml octové esence.

Chcete-li připravit jakoukoli marinádu, rozpusťte cukr a sůl ve vodě, roztok vařte a přidejte octovou esenci.

Připravenou vařenou řepu dejte do litrových nebo půllitrových nádob a nalijte jednu z navrhovaných horkých marinád, ve kterých sterilizujte po dobu 10–12 nebo 7–8 minut..

Poté plechovky s plechovými víčky srolovat a převrátit je.

Po vychladnutí plechovek se vyjmou v chladu pro další skladování..

Tím je dokončena příprava nakládané řepy na zimu. Takový lahodný domácí přípravek je dobrý, protože může být použit pro rychlou přípravu boršče, červené řepy a dalších prvních chodů. Po zvládnutí receptu na moření řepy je můžete použít v zimě jako přísady pro rychlou přípravu různých pikantních občerstvení a salátů..


Podívejte se na podobné recepty

» » Jak nakládaná řepa: recept a příprava nakládané řepy - vynikající příprava na zimu.