Mletý bramborový kastrol recept

Mletým receptem na bramborový kastrol jsou bramborová kaše, pár vajec, tvrdý sýr a máslo. A všechny ostatní produkty pro kastrol se berou na základě individuálních preferencí chuti nebo na základě tipů následujících lahodných receptů. Tento pokrm je mimořádně vhodný pro přípravu, protože pro něj můžete vzít dostupné produkty. A je to velmi snadné připravit! Každý má právo přidat do bramborového kastrolu něco originálního a do receptu přivést svou vlastní chuť.

Mletý bramborový kastrol recept

Lahodný recept na kastrol brambor s mletým masem


Toto jídlo, nekomplikované složení, snadno se připravuje, se ukázalo být velmi uspokojivé a úžasně chutné. Je perfektní jako každodenní večeře pro celou rodinu. Produkty, které budou pro bramborový kastrol potřeba, jsou následující:
- 0,6 kg brambor,
- 0,2 kg mletého kuře,
- 3 vejce,
- 1 střední mrkev,
- 150 g špenátu,
- ? tsp sůl,
- ? tsp mletý černý pepř,
- 50 g másla.
Brambory a mrkev mleté ​​maso je třeba loupat, vařit ve slané vodě až do něčeho jemného a pak rozmačkat se dvěma syrovými vejci na homogenní hmotu, osolit a pepřit. Mleté kuře se smíchá s jemně nasekaným špenátem (vhodnější je to s mixérem). K výsledné směsi se také přidá sůl, pepř podle chuti a zbývající vejce. Pečicí list nebo pekařská mísa pečící v troubě se velkoryse namazají rostlinným olejem a polovina připravené směsi brambor a mrkve se položí do rovnoměrné vrstvy. Na něm je mleté ​​kuře se špenátem a nahoře je druhá polovina brambor a mrkve. Na celém povrchu kastrolu se rozloží máslo nakrájené na malé kousky a plech na pečení se odešle do trouby předehřáté na 180 až 190 ° C. Doba vaření kastrolu je 40–45 minut. 5 minut před přípravou jídla můžete posypat strouhaným tvrdým sýrem nebo sýrem feta a čerstvými bylinkami.

Mletý bramborový kastrol recept

Mletý bramborový kastrol recept

Krok za krokem recept na bramborový kastrol s mletými masovými kuličkami

Tento recept je dalším originálním způsobem, jak podávat bramborovou kaši s masovými kuličkami. Podle individuálních preferencí může obsahovat koření a samozřejmě vonné byliny. K přípravě kastrolů budete potřebovat:
- 10 velkých brambor,
- 0,5 kg mletého masa,
- 2 vejce,
- 200 g tvrdého sýra,
- 400 ml mléka,
- máslo,
- sůl, koření,
- strouhanka.
Brambory na jídlo se oloupají a vaří, dokud se nevaří ve slané vodě. Potom se z ní vypustí voda a hlízy se hnětou do homogenního pyré spolu s máslem a mlékem. Je žádoucí, aby bramborová kaše nebyla tekutá, ale střední hustoty, bez hrudek. K mletému masu se přidává koření a sůl (pro dietní jídlo je lepší brát mleté ​​kuře nebo směs vepřového a kuřecího masa), přidají se koření a sůl, nalije se malé množství mléka a důkladně se promíchá, ručně zbije a nechá se chvíli stát. Potom se z mletého masa vytvoří malé masové kuličky..
Pečicí mísa je namazána rostlinným olejem a posypána bohatou strouhankou. Bramborová kaše se v ní položí, vyrovná se po celé formě, zatímco podél okrajů se vytvoří „nárazníky“. Lžičkou v bramborové kaši se stlačí prohlubně, do kterých se položí masové kuličky. Na syrový kastrol mezi masovými kuličkami se nalije strouhaný tvrdý sýr. K nalití se vejce rozbije mlékem a výsledná směs se nalije do kastrolku. Je třeba dbát na to, aby směs vajec nepřekračovala bramborové strany..

Mletý bramborový kastrol recept

Mísa s kastrolem se umístí do pece, zahřeje se na teplotu 180 ° C a peče se v ní, dokud nebude měkká po dobu asi 20 minut. Potom je třeba vyjmout, posypat zbývajícím strouhaným sýrem a vložit do trouby na dalších 15–20 minut. Hotové jídlo by mělo před podáváním mírně vychladnout a mělo by se nakrájet na porce a podávat s rajčatovou nebo zakysanou smetanou. Mimochodem, podobným způsobem se připravují a bramborový kastrol s mletým masem a žampiony. Obecně můžete do hrnce bezpečně přidat další produkty, díky nimž bude jeho chuť bohatší a rozmanitější..

Mletý bramborový kastrol recept

Rychlý recept na bramborový kastrol s mletým masem (v pomalém sporáku)


S použitím kuchyňského spotřebiče pro vícebarevné vaření v domácnosti je příprava bramborového kastrolu rychlá záležitost. V tom se ukazuje být ruddy, chutný, dobře nasycený a šťavnatý. Pro kastrol v multicookeru budete potřebovat:
- 4-5 velkých brambor,
- 0,4 - 0,5 kg mletého masa,
- 4 vejce,
- 1-2 cibule,
- Majonéza 250 ml (můžete ji smíchat se zakysanou smetanou),
- 3 lžíce pšeničná mouka,
- sůl a koření.

Mletý bramborový kastrol recept

U pekáčů se brambory loupají, umývají a nakrájejí na tenké plátky nebo kruhy. Zatímco se připravují ostatní ingredience, brambory se přelijí vodou tak, aby neztmavly. Cibule se loupe z jejich slupek, praní podle potřeby a jemně nasekané. Vejce, majonéza, sůl, koření a mouka se mísí v samostatné misce, aby se vylila mísa. Vyplňte vidličkou nebo šlehačkou. Můžete do něj vložit 2-3 polévkové lžíce. jemný kečup, který dodá hotovému jídlu krásný rudý stín. K mletému masu se přidá jemně nakrájená cibule, černý pepř, sůl a míchá se. Mletou cibuli lze případně smažit v malém množství rostlinného oleje, poté bramborový kastrol vyjde šťavnatější a aromatičtější.
Mísa pro více vrstev je namazána tenkou vrstvou zeleniny nebo másla. První vrstva brambor se položí do ní a zalévá se 5-6 lžičkami. výplň (to se provádí tak, aby první vrstva dobře uchopila a nerozpadla se). Druhou vrstvou je mleté ​​maso a zbývající brambory se na něj položí. Celá náplň se nalije na kastrol. Mísu jemně protřepte, aby se náplň rovnoměrně rozložila ve vrstvách. Poté se mísa vloží do zařízení, víko se uzavře a multicooker se nastaví na režim „Pečení“ na 1 hodinu + 10 minut na „Topení“. Otočte miskuBrambory s mletým masem v pomalém sporáku" není nutné! Někdy pro plné pečení se přidá dalších 10-20 minut v režimu „Pečení“ (záleží na šťavnatosti mletého masa).

Mletý bramborový kastrol recept

Mletý bramborový kastrol recept pro děti není tak bohatý na suroviny a rozmanitý. Konec konců by měl obsahovat výhradně nemastné, zdravé výrobky. Například v cibulce pro dětské brambory mohou být například cibule, mrkev. A náplní pro to je výhradně mléko nebo krémová, méně často zakysaná smetana. Posypte strouhankou na vrchu dětského nádobí a rozetřete šlehaným vaječným žloutkem a vytvořte chutnou krustu. Recept pro děti se také peče při 180 ° C, dokud není zlatohnědý.
Podívejte se na podobné recepty

» » Mletý bramborový kastrol recept