Velmi chutné a šťavnaté koláče z rybí filé - jednoduchý recept s fotografiemi krok za krokem, jak vyrobit mleté ​​maso se sádlem a vařit jídlo na pánvi

smažené koláče z rybí šťávy, rozložené na sobě, na bílém plochém talíři se zelenou cibulkou a citronovými klíny na stole

Popis

Pike rybí koláče představují chutné, šťavnaté a uspokojivé jídlo, které může každá hospodyňka doma vařit. Nabízíme vám podrobný recept na fotografie, což je postupná instrukce, ve které je vybrána úspěšná kombinace ingrediencí k vytvoření skutečně chutného a zdravého jídla. Vrcholem jídla je použití sádla v malém množství, které vám umožní dosáhnout šťavnatosti hotového jídla..

Obsah kalorií ve štikach je 280 kcal na 100 gramů, což je celkem hodně. Zároveň však takové jídlo dává tělu a prospěchu, protože štika je velmi zdravá ryba. Ve svém složení protein, který je absorbován po dobu tří hodin, stejně jako mleté ​​rybí kotlety, vám umožní nasycení těla vitaminy B6, B12, D, užitečnými aminokyselinami. Při pravidelném používání je možné dosáhnout posílení imunity, zlepšit metabolismus a normalizovat fungování nervového systému.

Co má sloužit jako příloha? Výběr je rozmanitý. Můžete připravovat bramborovou kaši, smažit nebo vařit brambory, vařit oblíbenou kaši nebo těstoviny. Volitelně se kotlety mohou také stát nezávislým pokrmem, zejména pokud jsou doplněny omáčkou nebo vhodnou omáčkou.

Níže jsme pro vás připravili podrobný recept s ilustrativními fotografiemi. To vám umožní správně vařit jídlo doma. Díky tomu můžete své blízké potěšit chutným pokrmem a pokud si přejete, příjemně překvapte hosty servírováním štikacích se slaninou na slavnostním stole.

Hodně štěstí s vašimi kulinářskými experimenty doma!

Ingredience

 • Pike 500 g
 • Cibule 100 g
 • Kuřecí vejce 1 ks.
 • Kefir 100 ml
 • Vepřový tuk 100 g
 • Bílý chléb - 70 g
 • Vaření sůl 1 lžička.
 • Mletý černý pepř podle chuti
 • Mouka podle chuti
 • Rostlinný olej 3-4 lžíce. l.

Kroky

 1. Začneme vařit koláče z rybí šťávy podle fotoreceptu krok za krokem přípravou požadovaných ingrediencí. Vyjměte sádlo, čerstvé ryby, cibuli (oloupejte a okamžitě ji umyjte), plátek bílého chleba (může být nahrazen bochníkem), slepičí vejce, mouku, kefír, koření a rostlinný olej.

  syrová kostra, cibule, plátky bílého chleba a kousek slaniny na modré desce, mouka a kefír v různých brýlích, slepičí vejce, třepačka soli a láhev rostlinného oleje na stole

 2. Dále musíte namočit bílý chléb do kefíru (jeho hustá konzistence umožňuje kapalině zůstat v chlebu, což přispívá k šťavnatosti hotového výrobku).

  plátky bílého chleba namočené v kefíru v průhledné skleněné desce na stole

 3. Cibule by měla být nakrájena na čtvrtiny prstenů a poslána na pánev se zahřátým rostlinným olejem.. Smažte cibuli až do průsvitného. Můžete také použít syrovou zeleninu, ale smažená bude měkčí, což zlepšuje chuť hotových kotletek..

  nakrájenou cibuli na pánvi s máslem na stole

 4. Teď začneme řezat ryby. Je třeba je umýt, očistit od šupin, odstranit hlavu, ocas a ploutve (budou užitečné při vaření rybí polévky). Dále podél hřebene štiky se provede řez a kosti (hřeben i kostní) se odstraní. Neměli byste se bát malých kostí. Po sekání rybích filetů v mlýnku na maso nebudou pociťovány. Kůže je odstraněna podle přání ostrým nožem. V zásadě ji můžete nechat, nepoškodí to chuť hotového jídla..

  nasekané syrové štiky na kulaté dřevěné prkénko na stole

 5. Vepřové sádlo musí být nakrájeno na malé kousky.

  kousky sádla v průhledné skleněné míse na stole

 6. Pošlete všechny ingredience pro mleté ​​do misky. Tento sádlo, rybí filé (nakrájené na kousky), smažené cibule a plátky namočeného chleba (lze z tekutiny lehce vytlačit).

  bílá strouhanka se smaženou cibulkou a kousky štikového filé v průhledné skleněné míse na stole

 7. Pomocí mlýnku na maso musíte připravit mleté ​​maso z připravených ingrediencí. V zařízení se dvakrát rozemele, aby se získala jemná a homogenní konzistence..

  mletá ryba se krouží mlýnkem na maso do průhledné skleněné mísy na stole

 8. Poté se do připravené mleté ​​ryby vtlačí kuřecí vejce, přidá se čerstvě mletý černý pepř a sůl. Dále promíchejte všechny ingredience, dokud hladké maso jemně nepřemažete. Výsledkem bude nabídka a měkkost. V případě potřeby může být kuřecí vejce v kompozici nahrazena dvěma lžičkami mouky nebo krupice. Postupujte podle vašich vkusových preferencí.

  mletá ryba s kuřecím vejcem, posypaná paprikou, v průhledné skleněné míse na stole

 9. Nyní musíte tvarovat karbanátky rukama tak, aby měly zaoblený tvar. Pokuste se dosáhnout stejné velikosti. Kuličky položte na prkénko a nakrájejte na mouku (nepoužívejte strouhanku, protože placičky mohou hořet). Mírně narovnejte zaoblené kotlety tak, aby měly tvar podložky. Volitelně mohou být zmrazeny v rezervě.

  tři syrové rybí koláče s moukou na dřevěné prkénko na stole

 10. Poté odešlete pánev s rostlinným olejem do sporáku a počkejte, dokud nebude žhnout. Rybí koláče je třeba smažit na jedné straně sedm až deset minut. Oheň by měl být střední.

  tři syrové rybí koláče v pánvi s máslem

 11. Poté otočte kousky na druhou stranu, zakryjte pánev víkem a pokračujte v smažení dalších 10 minut.. Nemusíte přidávat olej, připravte jídlo také na připravenost. Řízečky se smaží velmi rychle a připravenost lze posuzovat podle zlatého odstínu kůry.

  tři smažené rybí koláče na pánvi s máslem na stole

 12. To je vše, připravené jsou ústní zalévání a lahodné koláče z rybí šťávy vyrobené podle jednoduchého receptu na fotografie. Viděli jste, že vaření doma je snadné. Nyní můžete servírovat hotové jídlo a chuť. Dobrou chuť!

  smažené rybí kotletky nakrájené na polovinu na bílé desce s plátkem citronu a zelenou cibulkou na stole, na pozadí kontejneru s kotleti štika naskládaných na sobě


Podívejte se na podobné recepty

» » Velmi chutné a šťavnaté koláče z rybí filé - jednoduchý recept s fotografiemi krok za krokem, jak vyrobit mleté ​​maso se sádlem a vařit jídlo na pánvi