Kuřecí guláš doma na zimu

Nyní se zdá, že není třeba do budoucna vařit kuře nebo dušené maso. Protože je vždy na prodej čerstvé maso a můžete si koupit správné množství, je-li to nutné, nebo jej uložit do mrazničky pro uskladnění. Ale předtím si pamatuji, že u babičky, když krájeli kuřata na zimu, bylo nutné nějak vyrovnat tolik masa najednou. Koneckonců, nemůžete dát tolik masa do lednice, takže kuřecí guláš byl doma připraven na zimu.
Ale pak v zimě otevřete takovou nádobu, vyjměte chutné maso, položte jej na kousek čerstvého chleba a užijte si úžasně chutný sendvič. Dalo by se vařit spoustu jídel pomocí gulášů - a prvních chodů a horkých hlavních chodů a dokonce i salátů.
Nějak se však stalo, že naše rodina odešla na několik dní do hor. Jako obvykle jsme si vzali jídlo: obiloviny, zeleninu a nakoupené dušené maso. Večer se unavený usadil na úpatí hory v očekávání chutné kaše s dušeným a voňavým bylinkovým čajem. Ale když byla kaše téměř připravená a otevřel jsem konzervu z dušeného masa, uvědomil jsem si, že je to naprosto nemožné jíst! Pravděpodobně, kdybych měl v domě kočku nebo psa, bál bych se je krmit obsahem této plechovky. Pro zajímavost jsme cín zahřáli a když se tuk úplně roztavil, místo kousků masa uvedených na etiketě jsme viděli jen šlachy a hadry. Obecně jsem šel do postele napůl hladovět, ale nikdy jsem si takového guláše už nekoupil.
Nějak se nedávno stala příležitost - tchán předal několik jatečně upravených těl nejčerstvějších kuřat a ona se s námi podělila. A protože jsem už měl v mrazáku maso, rozhodl jsem se vyrobit z těchto kuřat domácí dušené maso podle receptu mé babičky. Nemusel jsem ho dlouho hledat, protože všechny její kulinářské záznamy jsou pečlivě uloženy v mém šatníku..
Pochopil jsem, že to bude vynikající produkt, ale ani jsem nevěděl, co to je! A co je nejdůležitější, je to tak snadné a jednoduché. Je samozřejmě důležité starat se o sterilitu nádoby, proto sklenice předem důkladně opláchněte teplou vodou a mýdlem a poté sterilizujte na páře nebo v troubě po dobu nejméně 10 minut.
Vaříme dušené sterilní plechové víko pomocí sešívacího klíče. Čím více budete dělat přípravy na zimu, čím rozmanitější bude vaše nabídka.
Ze zadaného receptu získáte 3 plechovky na půl litru.


Ingredience pro výrobu kuřecího masa

Složení:
- čerstvé kuřecí maso (v kusech) - 3 kg,
- vavřínový list - 3-6 kusů.,
- skála nebo mořská sůl - 3 lžičky.,

- hrášek a kořenící ovoce - 6 ks..,
- voda (vroucí voda) - 1 sklenice.kuřecí maso, vavřínový list, sůl, černý pepř, koření, voda
Nejprve jsme nakrájeli kuře na velké kousky a pak opláchli.
Maso vložíme do kotle, přidáme sůl, koření a v případě potřeby vodu.


Vařte maso na mírném ohni po dobu 1,5 hodiny
Vařte maso na mírném ohni po dobu 1,5 hodiny.


převod do banky
Nyní dáme kousky dušeného masa do připravených sterilních nádob, trochu kondenzujeme a přidáme tuk, který vznikl při dušení. Nemusíte dávat kosti do sklenic, protože maso za nimi zaostává.
Neplňte sklenice na okraj asi o 1 cm.


dát do sterilizace v hrnci teplé vody
Nyní přikryjeme sklenice víky a dáme je sterilizovat do hrnce s teplou vodou. Dbejte na to, abyste na dno položili ručník, aby se při sterilizaci plechovky nepřehřívaly a nepraskaly. Dušené maso sterilizujte 30 minut po varu.


Kuřecí guláš doma na zimu
Poté vyjměte plechovky z pánve a okamžitě je utěsněte švem.
Otočte je a přikryjte přikrývkou. Za den vyjmeme dušené maso k uskladnění na chladném místě.
Také vám radím, abyste se naučili, jak to dělat konzervované ryby doma. Dobrou chuť!


kuřecí guláš doma recept na zimu
Podívejte se na podobné recepty

» » Kuřecí guláš doma na zimu