Plněné zelné závitky s mletým masem a rýží zmrazenou na zimu

Zelí plněné masem a rýží jsou klasikou žánru. Vaření zelných rohlíků však trvá dlouho. Chcete-li si kdykoli vychutnat svůj oblíbený pokrm a vynaložit na něj minimální úsilí a čas, mohou být rohlíky zelí připraveny pro budoucí použití zmrazením. Naučíte se, jak vařit polotovary plněné zelím v mrazničce při pohledu na tento postupný recept s fotografií.

Složení: bílé zelí, cibule, mrkev, rostlinný olej, rýže, sůl, mleté ​​maso, mletý černý pepř, vejce
Čas do záložky: Zima, Léto, Podzim


Oloupejte cibuli (200 gramů) a nakrájejte na malé kostky.

Nakrájejte cibuli

Oloupejte mrkev (150 - 200 gramů) se škrabkou na zeleninu a tři na hrubém struhadle.

Tři mrkve

Dalším krokem je smažení mrkve s cibulkou, až se lehce začervená.

Smažení cibule a mrkve

Zatímco zelenina je smažená, vařte 100 gramů rýže. Raději používám dlouhozrnnou rýži k plnění jakékoli zeleniny. Dali jsme to do vroucí vody a vaříme déle než 5 minut.

vařit rýži

Musí zbělat a mírně nabobtnat.

Nevařená rýže

Nyní připravme nádivku na zelí. Za tímto účelem přidejte do mletého masa rýži a restovanou zeleninu, sůl, směs paprik a vejce.

Zelenina, maso a rýže

Mleté maso důkladně promíchejte na plněné zelí.

Mleté maso na plněné zelí

Teď pojďme na zelí. Toto je pravděpodobně nejdůležitější okamžik při přípravě zelí. Měli byste si vybrat volné zelí, s ním je snazší pracovat. Ale pokud máte hustou hlavu zelí, můžete ji po vyjmutí počáteční hlavy umístit na 5 minut do mikrovlnné trouby (při plném výkonu). Po této manipulaci se listy snadno uvolní. V mém případě bylo zelí poddajné a nemusel jsem se uchýlit k používání mikrovlnné trouby.

Proto pečlivě odstraníme listy ze zelí a pro tento účel ořízneme každý list na základně. Snažím se je nepoškodit.

Listy zelí

Vařte vodu ve velkém hrnci a nakrájené listy vložte do vroucí vody (maximálně tři kusy). Blanch je po dobu asi jedné minuty, a dát je do cedníku ochladit. Tento postup provádíme se všemi listy..

Listy zelí

Jak zmrazit zelí s mletým masem a rýží

Po vychladnutí zelí musíte provést ještě jednu, podle mého názoru, nezbytnou manipulaci. Jsou-li listy šťavnaté a velké, odřízl jsem tlusté žíly nožem. A tak, aby se plněné zelí úhledně svinovalo, děruji základnu každého listu štípacím kladivem.

Nyní můžete začít vytvářet polotovary. Za tímto účelem položte na zelí lžíci (pokud možno) mletého masa a pečlivě složte zelí. Hotové zákruty položte na podnos pokrytý celofánem. Naplněný zásobník jsme vložili na jeden den do mrazničky.

Tvarování zelí

Plněné zelí

Po 24 hodinách vyjmeme zmrazené zelí a vložíme je do sáčků, ve kterých budou dále uloženy v mrazáku.

Zmrazené zelí

Zelí se valí v sáčku pro zmrazení

Nepochybně stojí za to trochu práce a zatočit více plněné zelí rolích najednou na zamrznutí. Ale toto prázdné vám usnadní občas připravit takové skvělé jídlo.


Podívejte se na podobné recepty

» » Plněné zelné závitky s mletým masem a rýží zmrazenou na zimu