Domácí vepřové dušené maso v plechovkách - recept na vaření v troubě s fotografiemi krok za krokem

domácí dušené maso v troubě

Popis

Domácí dušené maso v troubě Liší se od produktu obchodu nejen kvalitou, ale také chutí. Tento rozdíl lze pozorovat hned po prvním ochutnávání, protože chuť domácího konzervovaného masa je bohatší a přirozenější. Maso připravené tímto způsobem je velmi vhodné použít pro přípravu různých pokrmů, to se týká polévek a příloh. Můžete si také snadno vzít konzervované guláš do sklenic s sebou na výlet.. V batohu to nezabere mnoho místa a dva lidé budou moci jíst jednu porci najednou.

Při použití tohoto podrobného receptu s fotografií můžete snadno vařit dušené maso nejen z vepřového masa. Může být také vyrobeno z kuřecího, hovězího, králíka a dokonce i z husí, kachny a koňského masa. A některé ženy v domácnosti vyrábějí konzervované ryby doma, poté připravují Mimosa salát a mnoho dalších lehkých jídel, mezi něž patří konzervované ryby. Pokud jde o vepřové dušené maso, které nabízíme, je pro jeho přípravu lepší použít tukové maso.. Díky tomu bude produkt šťavnatý a chutný. Podle potřeby přidejte do kousků masa cibuli. Díky této zelenině bude konzervace ještě šťavnatější a aromatičtější..

Začněme tedy vyrábět domácí vepřové dušené maso.! 

Ingredience

 • Vepřové maso 1,2 kg
 • Bobkový list 4 ks.
 • Mletý černý pepř podle chuti
 • Černé pepře 8 ks.
 • Stolní sůl podle chuti
 • Hrách allspice 6 ks.

Kroky

 1. Nejprve si připravte všechny potřebné ingredience, které budete používat při vaření přírodního gulášu doma.

  připravit ingredience

 2. Vepřové maso dobře opláchněte pod tekoucí vodou a tukové vrstvy oddělte ostrým kuchyňským nožem.

  nakrájejte maso

 3. Nasekaný tuk nasekejte velmi jemně a vložte do pánve. O něco později ho budete muset roztavit a nalít do plechovek s masem.

  nakrájejte tuk

 4. Nakrájejte čisté vepřové na malé kousky a vložte do hluboké nádoby. Poté maso osolte a pepřte a zkombinujte se zbytkem koření, s výjimkou bobkového listu. Obrobek dobře promíchejte a nechejte jej promočit po dobu 20 minut..

  přidat koření

 5. Mezitím skleněné nádoby umyjte a sterilizujte. To lze provést jakýmkoli osvědčeným způsobem. Poté naplňte nádobu masem namočeným v koření a ponechte dva centimetry volného prostoru na samém vrcholu. Nezapomeňte dát vavřínové listy na vepřové maso. Tato přísada dodá dušenému masu příjemnou vůni..

  dát do sklenic

 6. Nyní věnujte pozornost! Guláš by měl být pečen uzavřený, ale v žádném případě byste neměli zakrývat sklenice pomocí šroubových víček, protože mají pogumovaný povrch, který můžete vidět na fotografii. Je lepší zakrýt polotovary fólií, ale pokud chcete pokrýt budoucí guláš výlučně plechovými víky, pak během vaření odstraňte stejnou gumu.

  odstraňte gumové pásky

 7. Polotovary zakryjte víčky nebo fólií..

  krycí banky

 8. Poté vyjměte pekáče, naplňte dno solí a položte na ni připravené polotovary. Maso odešlete do trouby a vaříme do měkka. Nejprve budete muset vařit vepřové maso při střední teplotě, a když se obsah plechovek vaří, budete muset snížit teplotu trouby. Je-li to nutné, může se periodicky zvyšovat teplota ohřevu trouby. Vaření domácího masa bude obecně trvat asi čtyři hodiny.

  dát na plech

 9. Těsně před koncem vaření roztavte dříve připravený vepřový tuk a poté jej naplňte prázdným prostorem v plechovkách. Poté počkejte, až skleněná nádoba mírně vychladne a maso pevně nakloňte. Hned další den ztuhne vrchní vrstva tuku. To znamená, že konzervované maso by mělo být přemístěno do chladničky pro další skladování.. Domácí vepřové dušené maso je připraveno.

  domácí vepřové dušené maso

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Domácí vepřové dušené maso v plechovkách - recept na vaření v troubě s fotografiemi krok za krokem