Ukládání konzervovaných okurek

Ukládání konzervovaných okurek, stejně jako ukládání jinýchdomácí švy, měla by být prováděna na tmavém a suchém místě při teplotě nepřesahující 22-24 stupňů. Není poslední věcí ve vysoce kvalitním skladování kompetentní příprava připravených okurek v souladu se všemi požadavky na uchování. Jak to udělat správně, řeknu vám recepty na domácí konzervárenské okurky, které vám nabídneme níže.

Ukládání konzervovaných okurek

Recept na přípravu a další skladování konzervovaných okurek. 

Ingredience potřebné pro přípravu na základě jedné třílitrové nádoby:

- okurky - kolik jich půjde- 

- česnek - tři až pět hřebíčků-

- kořen křenu - deset gramů-

- křenové listy-

- listy černého rybízu-

- celer-

- koprové deštníky.

Pro marinádu:

- sůl (ne jodizovaná) - devadesát gramů-
- cukr - třicet - třicet pět gramů-
- stolní ocet (9%) - sto až sto padesát gramů. 
Způsob přípravy konzervovaných okurek. 
Nejprve si vybereme pro náš obrobek i pro moření okurky zralé, rovnoměrné ovoce, přibližně stejné velikosti a dobře je opláchněte tekoucí studenou vodou. 


Poté vložte okurky do velké hluboké nádoby, naplňte je studenou vodou a nechte stát tři nebo čtyři hodiny, dvakrát vyměňte vodu. Pokud byly okurky, které jste konzervy právě vybrali ze zahrady, není nutné je namočit, ale pokud jste suroviny na sklizeň nashromáždili dlouhou dobu a koupili jste je na trhu, je lepší nechat je několik hodin ležet ve studené vodě.. 
Mezitím připravíme sklenice, dobře je opláchneme horkou vodou a sodou (pijeme) a poté pasterizujeme každou na deset až patnáct minut párou. 
Poté na dno připravených sklenic položte umyté listy černého rybízu, křen, pár celerů, deštník z kopru, oloupané stroužky česneku, kousky křenového kořene a na vrcholu toho všeho pevně ucpejte okurky, nejlépe ve svislé poloze. Poté nalijte obsah sklenice do vroucí vody, přikryjte ji cínovým víčkem pro sešívání, nechte ji stát tři nebo čtyři minuty a jemně slanou vodou. 

Ukládání konzervovaných okurek

Odděleně připravíme marinádu z vody, soli a cukru, uvedeme ji do varu, poté sníží teplo, necháme nalévat vařící pár minut, poté k ní přidáme ocet a okamžitě jej z tepla odstraníme. 
Vařenou horkou marinádu nalijte do sklenic tak, aby určité množství kapaliny přetékalo a vytlačovalo přebytečný vzduch ze sklenice a okamžitě je svinujte pomocí vařených plechových víček pomocí speciálního sešívacího zařízení.. 
Opatrně otočte každou nádobu dnem vzhůru, zkontrolujte, zda víko marinády neproléhá, ​​a pokud je vše v pořádku, zabalte jej do teplé přikrývky na dva nebo tři dny, dokud se obrobek úplně nevychladne.. 

Ukládání konzervovaných okurek

Skladování konzervovaných okurek připravených podle tohoto receptu, jakož i skladování konzervované cukety, by měla být prováděna výhradně na chladném a suchém místě - sklep, spíž, suterén po dobu nejvýše tří let.
Podívejte se na podobné recepty

» » Ukládání konzervovaných okurek