Nakládané okurky za studena

Letního slunovratu je čas na přípravu na zimu. Během tohoto období je čas nakládat, fermentovat, konzervovat, slanou zeleninu. Tyto metody jsou pro ukládání nejběžnější. Fermentace kyselina mléčná a sůl jsou konzervační látky a mohou zabránit hnilobě zeleniny. Samozřejmě, důležitou roli hraje příprava plodiny, množství soli, stupeň sterilizace misek, teplota fermentace.. Nakládané okurky za studena - nejjednodušší a nejpohodlnější recept. Okurky jsou chutné a křupavé.

Nakládané okurky za studena

Studený způsob moření okurek

Pro něj budete potřebovat jednu 3-litrovou nádobu:

  • okurky - 2 kg;
  • koření (kopr, listy černého nebo třešňového rybízu, kořen křenu, česnek);
  • sůl;
  • cukr.

Okurky jsou dobře umyté, ocasy jsou odříznuty a ponechány jednu hodinu ve studené vodě. Potom se sklenice a víčka sterilizují. Připravuje se koření. Na dno plechovek je umístěno několik stroužků česneku a koření (s výjimkou křenu). Poté, co je banka pevně "ucpaná" okurkami. Křen je nahoře. Počáteční přípravy jsou jako „Nakládané okurky. Recept s fotografií".

Nakládané okurky za studena

Poté se připraví solanka. V samostatném hrnci ve studené balené vodě (ale můžete si také vzít běžnou chlazenou vařenou vodu), zředěnou sůl - rychlostí asi 2 lžíce. s horou soli na litr vody plus 1 polévková lžíce. Sahara. Solanka je připravena „okem“ a pokud není dost, je dokončena znovu. Jedna nádoba se však vejde asi 1,3 - 1,5 litru solanky.

Sklenice okurek se plní studenou solankou a uzavírá se plastovými víčky (v prodeji jsou velmi těsná víčka, speciální moření). Plechovky jsou nyní přemístěny na chladné místo. Nemůžete je obrátit vzhůru nohama! Okurky budou připraveny za pár dní. Musí však být skladovány po dlouhou dobu v chladu (například ve sklepě).

Nakládané okurky za studena

Domácí okurky umožňuje změnit recept na "okurky na moření za studena", proveďte úpravy.


Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládané okurky za studena