Jak správně skladovat sušené houby doma.

Jak správně skladovat sušené houby

Skladování sušených hub je velmi vážná věc. Pokud nedodržíte základní pravidla, houby sklizené na zimu budou nepoužitelné a budou muset být zahozeny.

Složení: houby


Sušené houby jakýmkoli způsobem, na slunci, v troubě nebo v elektrické sušičce, skladujte v papírových pytlích z mouky nebo v lněných nebo lněných pytlích.

Jak správně skladovat sušené houby

Houby udržujte na suchém, ale větraném místě - tak nebudou vlhnout.

Také se ujistěte, že v blízkosti sušených hub nejsou žádné produkty se silným zápachem, které houby absorbují. To platí zejména pro houbový prášek - uložte jej do sklenic se zavěšenými víky..

Jak správně skladovat sušené houby

Umístěte houby i prášek na tmavé místo - mohou ztmavnout před světlem.

Při nesprávném skladování houby často ztratí křehkost. Pokud si všimnete, že obrobek je trochu mokrý, udělejte to. Nejprve si roztroušte houby a zlikvidujte všechny rozmazlené. Ostatní vložte do mírně zahřáté trouby a usušte. Připravte si suché sterilní sklenice a dokud jsou houby stále křehké, naplňte je nádobou. Zevnitř namažte těsnicí uzávěry alkoholem a zapálte. Zatímco alkohol hoří, plechovky zakryjte a utěsněte. Spalování alkoholu umožní spálit veškerý kyslík ve sklenicích a houby, i když nejsou suché, v budoucnu nebudou plesnivé..

Jak správně skladovat sušené houby

Před použitím vysušte houby kartáčem, abyste odstranili případné částečky písku. Pak je naplňte vodou nebo mlékem (můžete je také promíchat) a namočte, dokud zcela nezačnou bobtnat. Můžete použít vodu, ve které byly houby namočeny do vývaru. Nemůžete použít pouze tekutinu ze sušených morelů, protože jsou považovány za podmíněně jedlé houby..


Podívejte se na podobné recepty

» » Jak správně skladovat sušené houby doma.