Konzervované houby jako přírodní - jak konzervovat houby na zimu bez octa.

Konzervované houby jako přírodní

Vaření konzervovaných hub v zimě bez octa doma mohou provádět nejzkušenější začátečníci, kteří nemají žádné zkušenosti s konzervováním. Popsaný recept je v technologii vaření jednoduchý a má šanci dostat se do své domácí sbírky svých oblíbených receptů.

Složení: houby, citronová kyselina, sůl


Konzervy ingredience:

čerstvé houby;

voda - 1 l;

sůl - 20 g (2 lžičky);

kyselina citronová - 5 g (1 lžička).

Jak uchovat houby na zimu jako přírodní - bez octa.

Houby

Vytriedte všechny houby, oloupejte je, důkladně je umyjte z písku. Do připravené pánve nalijte vodu, nechte ji vařit, přidejte sůl a špetku kyseliny citronové, přidejte tam zpracované houby a vařte, dokud se nesníží. Nezapomeňte odstranit vzniklou pěnu štěrbinovou lžičkou. Jakmile houby „klesnou“, vypněte plyn.

Připravte a sterilizujte plechovky a víčka. Vložte vařené houby do čisté nádoby a zalijte vodu napjatou sýrem, ve kterém se vaří.

Plněné sklenice zakryjte ošetřenými víčky a vložte do nádoby s teplou vodou, jejíž teplota není vyšší než 50 ° C. Sterilizujte při mírném zahřátí po dobu 90 minut. Poté sklenice pevně uzavřete víky a během dne nechte vychladnout.

Je lepší skladovat konzervované houby bez octa na dostatečně chladném a tmavém místě, vyhýbat se slunečnímu záření.

Takové přírodní přípravky z hub jsou dobře skladovány celou zimu. Z nich můžete v zimě snadno připravit polévku, omáčku, julienne a mnoho dalších chutných jídel..


Podívejte se na podobné recepty

» » Konzervované houby jako přírodní - jak konzervovat houby na zimu bez octa.