Rybíz a maliny na zimu: jak vařit? Prázdné recepty pro každý vkus!

Rybíz, maliny na zimu v bankách lze sklízet ve formě džemu, kompotu, konzerv, surových konzerv. Každá varianta blanku určitě najde své fanoušky.

rybíz a maliny na zimu: jak vařit? Prázdné recepty pro každý vkus!

Malinový a rybízový kompot na zimu


Budete potřebovat:
- malinové bobule - 0,2 kg
- rybíz bobule - 0,2 kg
- granulovaný cukr - 0,35 kg
- čištěná voda - asi 2,7 kg
Omyjte čerstvé malinové bobule. Udělejte to tak pečlivě, jak je to možné, a pak to nechte chvíli nechat vodní sklo. Opláchněte rybíz a vložte je do čistých sterilních nádob. Pošlete sem maliny. Zahřejte do varu do varu, smíchejte s granulovaným cukrem, vařte po dobu 3-5 minut, nalijte plody na vrch získaného sirupu. Svařte víčka, zabalte je do teplé přikrývky a nechte úplně vychladnout. Odejděte asi den, otočte se vzhůru nohama.

rybíz a maliny na zimu: jak vařit? Prázdné recepty pro každý vkus!

Připravte se a malinový džem s červeným rybízem. Chuť je originální a docela "svěží".
Můžete také vyzkoušet lahodný malinový kompot:
Složení:
- granulovaný cukr - 0,3 kg
- čištěná voda - 2,7 litru
- malinové ovoce - 0,35 kg
Pokud jste sbírali maliny na zahradě, pak je nemusíte umývat. Stačí lehce opláchnout. Přeneste ovoce do cedníku a ponořte je několikrát do studené vody. Veškeré nečistoty budou odstraněny. Zůstane odtékat voda. Přeneste bobule do třílitrové nádoby připravené dříve. Nalijte trochu sirupu. Sirup je vyroben z cukru a vody. Doba vaření je asi 5 minut. Srolovat se sterilními uzávěry, umístit pod přikrývku a nechat dvacet minut zcela vychladnout.

rybíz a maliny na zimu: jak vařit? Prázdné recepty pro každý vkus!

Jak se vám líbí černý rybízový džem?

Lahodný rybíz, maliny na zimu


Budete potřebovat:
- maliny - 1 kg
- granulovaný cukr - 1,7 kg + 1 kg
- rybíz - 1 kg
Rozdělte maliny, zakryjte cukrem, promíchejte, nechte stát půl hodiny. K promíchání použijte dřevěnou špachtli. Nemusíte používat smaltovanou misku a mlýnek na maso Tím se zabrání oxidaci. Jakmile ovoce začne šťávu, jemně zamíchejte. Postup bude trvat asi 40 minut. Uspořádejte varenytsya do sklenic. Není třeba přidávat do krku, nalijte na něj 1 cm cukru. Uzavřete nádobu a chlazte.
Díky rybízu jsou věci ještě snazší. Odeberte ovoce, umyjte je, zakryjte je cukrem. Poměr produktů je 1: 1. Směs se míchá. Vezměte mlýnek na maso a použijte k mletí obsahu. Nalijte do sklenic, zavřete víčka, vložte na polici chladničky.

rybíz a maliny na zimu: jak vařit? Prázdné recepty pro každý vkus!

Zvažte a červený rybíz želé - nejlepší recepty.

Rybíz, maliny na zimu


Lahodná marmeláda
Složení:
- bobule černého rybízu -? Kg
- malina -? Kg
- jablka -? Kg
- dýně - půl kilogramu
- granulovaný cukr - 0,4 kg
Nakrájejte sladká jablka na plátky, vložte do hrnce. Oloupané dýně oloupeme ze slupky a semen, nakrájíme na malé kousky a dáme do hrnce. Nalijte několik velkých lžiček vody, pařejte dýňová plátky jablek, dokud nezměkne. Mletá hmota za horka přes síto. Rozmačkejte maliny a černý rybíz dřevěnou tloučkem. Přidejte cukr, promíchejte, zahřívejte, dokud se cukr úplně nezředí. Hmota rozemele sítem, zkombinujte s hmotou dýně a jablek. Vařte do nabídky, zabalte do plechovek.

rybíz a maliny na zimu: jak vařit? Prázdné recepty pro každý vkus!

Připravte se také rybízový kompot.
Výborný džem
- granulovaný cukr - 2 kg

- plody černého rybízu? Kg
- malina - jeden kilogram
Roztriedte bobule, ořízněte ocasy, důkladně opláchněte a nechte tekutinu na skle. Ovoce rozetřete na ručník, aby uschlo. Nasekejte bobule. Chcete-li to provést, můžete je proměnit v mlýnku na maso nebo použít ruční mixér. Nalijte vonnou a tekutou směs do pánve, přidejte polovinu cukru. Zahřívejte pomalu, po zahřátí vařte 15 minut. Ujistěte se, že jste odstranili pěnu. Nechte směs chvíli vychladnout. Okamžitě nalijte zbývající cukr. Po hodině zapalte hmotu a pokračujte ve vaření, dokud není připravena. Okamžitě rozdělte na sklenice. Zabalte si švy do něčeho teplého.
Má zvláštní chuť a malinový džem s pomerančem.
Pokud stále máte maliny, můžete zkusit vyrobit originální džem z bramborového škrobu:
- cukr - 1,6 kg
- maliny - 2 kg
- bramborový škrob - 2 polévkové lžíce
Bobule důkladně a pečlivě opláchněte, vypusťte vodu, nechte ji chvíli vyčerpat, aby tekutina zcela vytékala. Bobule rozmělňte mixérem v mlýnku na maso. Protlačte směs přes sýrový džem, aby džem zůstal postaven. Vaříme na nejlehším žáru, vaříme po varu dalších 20 minut. V ? Rozpustit škrob ve sklenici vody, na konci vaření nalít do džemu. Nezapomeňte obsah promíchat. Srolovat v plechovkách.

rybíz a maliny na zimu: jak vařit? Prázdné recepty pro každý vkus!

Připravte se a rybízový džem na zimu.
Pokud máte rádi červený rybíz, podívejte se na tuto možnost sklizně:
Složení:
- šťáva z červeného rybízu - 1 litr
- voda -? litr
- kyselina octová - 4 polévkové lžíce
- granulovaný cukr - 1 kg
- kousek skořice
- nové koření - 4 ks.
- hřebíček - 4 kusy.
Vyjměte šťávu z červeného rybízu, smíchejte ji s vodou, zahřejte ji, přidejte cukr, posypte kořením, vařte. Přidá se kyselina octová, znovu se vaří, chladí se. Naplňte sklenice bobulemi až na ramena, naplňte studenou marinádou. Sterilizujte ve vroucí vodě po dobu tří minut, sbalte víčka a otočte vzhůru nohama. Nechte tak, jak je zchlazeno.

rybíz a maliny na zimu: jak vařit? Prázdné recepty pro každý vkus!

Vyhodnoťte všechny mezery, jejichž podrobné recepty jsou tady.

Rybízový džem, maliny na zimu


Recept číslo 1
Složení:
- pití vody
- bobule černého rybízu
- malina
- krystalový cukr
Projděte maliny. Vezměte granulovaný cukr, rozdělte hmotu na polovinu. Polovinu cukru nalijte do nádoby s malinovým ovocem, nechte obsah několik hodin, aby ovoce dalo šťávu. Poté, co se objeví šťáva, promíchejte maliny, pošlete je do sporáku k dalšímu vaření. Snižte teplo poté, co se objeví známky varu..
Odstraňte bobule z tepla, nechte vychladnout. Zatímco bobule vychladnou, přidejte druhou polovinu bobulí a druhou polovinu granulovaného cukru. Obsah promíchejte. Dejte pánev na vysokou teplotu, přiveďte k varu. Poté lze teplo snížit a obsah vařit po dobu dalších 5 minut. Odeslat do chladu.

rybíz a maliny na zimu: jak vařit? Prázdné recepty pro každý vkus!

Během ochlazování obrobku pečte o rybíz: omyjte bobule a očistěte přebytečný úlomek. Ovoce nechte několik minut působit. Polotovar vložte do ohně, přidejte rybízové ​​ovoce, promíchejte, vařte 10 minut. Nalijte hotový džem do sterilních sklenic. Stačí jen sbalit nádoby s víčky a dát je na temné a chladné místo..
A ještě jedna možnost zaseknutí:
Složení:
- červený rybíz, malinové bobule - každý po 1 kg
- granulovaný cukr - 1,4 kg
Červený rybíz opláchněte silným proudem studené vody. Je lepší oddělit ovoce od stonků. Po mytí by bobule měly vytéci ze zbývající vody. Můžete je také vytlačit přes síto nebo pomocí elektrického odšťavňovače. Tím se také zbaví malých kostí. Měli byste mít jahodové pyré. Zřeďte jej cukrem a dobře promíchejte. Dejte hrnec na sporák, vařte.
Pokud si přejete, aby byl obrobek položen, rozetřete maliny navíc sítem. Některé plody můžete nechat nedotčené. Přidejte maliny do rybízové ​​hmoty, která se vaří, hmotu několik minut vařte. Zadejte celé bobule. Vařte spolu na pár minut. Nezapomeňte několikrát promíchat. Vařte bobule pyré rychle, okamžitě jej vypněte. Nalijte pyré z malinového rybízu do kalcinovaných nádob a zašroubujte víčka.

rybíz a maliny na zimu: jak vařit? Prázdné recepty pro každý vkus!

Rybíz, maliny na zimu rychle


Rychlá malina
Složení:
- cukr - 1,2 kg
- čerstvé maliny - 1 kg
Rozdělte maliny, vložte je do hluboké mísy, důkladně rozdrťte nebo rozdrťte v mixéru. Hmotu zakryjte cukrem a míchejte, aby se krystaly úplně rozpustily. Vložte nádobu s marmeládou na polici chladničky. Po chvíli hmotu opět dobře promíchejte, rozložte ji do sterilizovaných nádob a přikryjte plastovými víčky.

rybíz a maliny na zimu: jak vařit? Prázdné recepty pro každý vkus!

Rychlé víření s kyselinou citronovou
Budete potřebovat:
- balení kyseliny citronové
- malinové ovoce - 3 kg
- granulovaný cukr - 4 kg
Připravte bobule, přeneste ovoce do hluboké mísy, posypte cukrem. Ovoce nechte asi 3 hodiny a poté vše promíchejte dřevěnou lžící. Položte misku na sporák, vařte, vhazujte kyselinu citronovou, dobře promíchejte. Směs vařte čtvrt hodiny, vyjměte nádobu z tepla, úplně vychladněte. Opět poslat do sporáku, vařit, odstranit z tepla, v pohodě. Proveďte tento postup několikrát, opatrně nalijte do sklenic, sbalte víčka.
Rychlý černý rybíz na zimu
Složení:
- 1 kg cukru a černého rybízu
Ovoce umýt, vybrat větvičky a všechny zbytky. Voda by měla vytéct. Po chvíli položte ovoce na kuchyňský ručník, aby úplně vyschlo. Otočte mlýnkem na maso. Přidejte cukr do bobuloviny a rovnoměrně promíchejte. Vložte masu bobulového cukru do hrnce, pošlete do sporáku. Přiveďte k varu s pravidelným mícháním. Po varu rozložte hmotu do sterilní nádoby a srolovat.
Máte stále bobule černého rybízu? Vytvořte pomerančový džem:
- oranžový
- granulovaný cukr - 1,5 kg
- rybíz - 1 kg
Opláchněte rybíz, rozdělte, pyré mixérem. Rozemelte pomeranč kůrou. Míchejte ve společné misce, přidejte cukr, nechte jej vařit několik hodin, aby se cukr úplně rozpustil. Několikrát zamíchat. Po absolutním rozpuštění cukru definujte blank ve sklenicích, srolovat víčka.
Pětiminutový džem
Složení:
- jednu a půl sklenice vody
- cukr - 1,5 kilogramu
- bobule černého rybízu - 1 kg
Třídí bobule, třídí a odděluje se od stonku. Opláchněte pod tekoucí vodou. Přeneste na papírový ručník, který uschne. Nalijte cukr do vody. Ponořte do vroucího sirupu, vařte pět minut. Nalijte horký džem do kalcinovaných nádob, zavřete víky.
Podívejte se na podobné recepty

» » Rybíz a maliny na zimu: jak vařit? Prázdné recepty pro každý vkus!