Malinový a švestkový kompot

Každý rok čelí mnoho lidí otázce, zda by stálo za to vyvinout kompot na zimu. Opravdu, dnes na trhu a v supermarketu najdete zeleninu a ovoce, dokonce i v mrazivém období. A pak z nich uvařte kompot. Ale ceny za tyto výrobky v zimě prostě kouše, a ne každá rodina si může dovolit i trochu bobule nebo ovoce v zimě. Proto dávám přednost konzervovanému kompotu, který se připravuji.

Malinový a švestkový kompot na zimu - recept s fotografií


Složení:
- malina-130 g.-
- švestka-3 ks.-
- sůl - 2 lžičky.-
- cukr-150 g.Připravte ovoce
Příprava malin. Třídíme maliny a odstraňujeme poškozené, jakož i nadbytečné zbytky a stopky. Chcete-li se zbavit larev, namočte bobule na slaný roztok na několik minut. Je nutné přidat 2 lžičky v 1 litru vody. sůl. Poté bobule odstraňte a pošlete je do mísy s čistou vodou a nalijte solenou tekutinu do dřezu. Po opláchnutí malin čistou vodou, položte je na talíř a dejte jim čas na zaschnutí..


Naplňte sklenici malinami
Zároveň připravujeme banku. Myjeme a sterilizujeme. A teprve potom dáme umyté bobule do sklenice.


Nasekejte švestky
Bereme švestky a myjeme je. Měly by být pevné, ale ne zcela zelené. Neměli byste odstranit kůži. Stačí snížit na polovinu, odstranit kost a znovu každou polovinu na polovinu.


Přidejte švestky
Švestky jsou posílány do nádoby ve druhé vrstvě.


Sirup na vaření
Abychom neztráceli čas, současně s přípravou ingrediencí, položili jsme oheň na vodu. Protože ovoce a bobule jsou určeny pro 1 litr plechovky, znamená to, že potřebujeme pouze 1 litr vody. Nalijeme to do pánve a potom nalijeme 150 gramů cukru. Míchejte a počkejte, až se malé krystaly cukru rozpustí. Když úplně zmizí, ochutíme sirup a rozhodneme se ochutnat, zda stojí za to přidat více cukru, vody nebo nechat ho tak, jak je.


Srolovat banky
Vše je připraveno. Zbývá pouze nalít horký sirup do sklenice a utáhnout víko. Dále posíláme kompot maliny a švestky na sterilizaci po dobu 15 minut a uchováme obrobek. Poté, co je kompot konzervovaný, skleněná nádoba se převrátí a posílá se na jeden den pod ručník nebo teplou přikrývku. Je nutné, aby teplota uvnitř nádoby rovnoměrně klesala, jinak dojde k výbuchu. Po uplynutí této doby pošleme kompot do oddělené místnosti k uložení. Celý proces je u konce. Po vyzkoušení tohoto nápoje v zimě pochopíte, že i s takovými ingrediencemi můžete získat úžasně chutný malinový a švestkový kompot. A v zimě zahřeje vaši duši, když přemýšlíte o letním čase.
A ukázalo se, že je to velmi voňavé černý rybíz kompot s malinami na zimu.
Podívejte se na podobné recepty

» » Malinový a švestkový kompot