Jak zmrazit hrušky

U koláčů, kompotů a ovocných salátů můžete zmrazit hrušky cukrem. To je velmi snadné. Po rozmrazení budou hrušky chutnat jako čerstvé. Tato varianta je zvláště vhodná pro zmrazení kyselých hrušek. Po rozmrazení budou sladké a šťavnaté..

Tak, jak zmrazit hrušky v mrazáku na zimu, jednoduchý receptIngredience
Složení:
- hrušky,
- cukr.nakrájejte hrušky na kostky
V závislosti na dalším použití mohou být hrušky sklizeny různými způsoby: můžete je nakrájet na malé kostky, můžete je nakrájet na větší kostky nebo je také nakrájet na plátky. Opláchněte a oloupejte hrušky. Nakrájejte na polovinu a odstraňte jámy. Řezejte podle potřeby.


posypeme cukrem
Skládejte do kontejneru tak, aby nahoře zůstaly 2-3 centimetry. Chcete-li hrušky skladovat po celou zimu v nádobách, použijte malé kontejnery. Lepší je samozřejmě vzít si velkou a pak dát zmrazené hrušky do sáčků. Šetříte tak místo v mrazáku a pomocí nádob zmrazíte další zeleninu nebo ovoce.


zavřete víko
Uzavřete víko a dobře protřepejte, aby se cukr rovnoměrně rozložil na všechny kousky hrušek..


Jak zmrazit hrušky v mrazáku na zimu
Vložte nádoby s hruškami do mrazničky, nastavte teplotu na minimum, zapněte režim rychlého zmrazení, pokud existuje. Nejrychlejší způsob, jak zmrazit jídlo, je na horní polici mrazničky, kde jsou umístěny nádoby na led. Zmrazení bude trvat asi hodinu.

Když jsou hrušky zmrazené, můžete je přenést z kontejnerů do opětovně uzavíratelných sáčků. Hlavní věc je, že každá taška obsahuje tolik hrušek, kolik budete rozmrazovat najednou. Nepoškrábejte na pytle. U každého podepište číslo, kdy byly hrušky zmrazené, nebo okamžitě datum exspirace. Hrušky zmrazené cukrem lze skladovat až 9 měsíců bez ztráty chuti. Rozmrazujte v lednici. To bude trvat 6 hodin, neméně. Neotevírejte sáček nebo nádobu, dokud úplně nezmrznou. Díky tomu budou hrušky chutnat jako čerstvé.

Jablka lze zmrazit stejným způsobem. Každopádně můžete zmrazit všechna ovoce zvlášť pro ovocný salát. Podívej se, jak zmrazit červený rybíz s plody. Pomeranče a banány možná nemusí být zmrazené. Jejich cena nezávisí na ročním období a je vždy stejná. A zmrazené pomeranče pravděpodobně nezachovají svůj vzhled..
Podívejte se na podobné recepty

» » Jak zmrazit hrušky