Zmrazující celer - recept s postupnými fotografiemi sklizně doma v zimě

zmrazení celeru

Popis

Zmrazující celer doma je procedura, která vám nebere více než deset minut volného času, ale bude z toho mnoho výhod. Celer zmrazený na zimu lze libovolně přidávat do všech druhů salátů nebo hlavních jídel, ozdobte s ním občerstvení a přidávejte do omáček. I po zmrazení si tyto zelené zachovávají některé ze svých prospěšných vlastností. Musíte však celer správně zmrazit, aby zůstal co nejdéle..

Bohužel, pro mnoho lidí, mrznoucí celer má špatné asociace. Někteří lidé si myslí, že bude stačit vložit bylinky do sáčku a poslat je do mrazničky, ale díky takovým úkonům zkazíte celer. Existuje postup nazývaný blanšírování. V tomto případě se greeny umístí do vroucí vody na několik minut, poté se odstraní a přenesou do studené vody. Tato technika umožňuje opustit přirozeně jasnou barvu zeleně a zachovat většinu její chuti a užitečných vlastností..

V každém případě je mrazivý listový celer na zimu velmi jednoduchý a rychlý postup. O tom budete přesvědčeni tím, že si vyrobíte tak užitečný blank vlastními rukama podle našeho receptu s fotografiemi krok za krokem.

Ingredience

 • Celer 1 parta

Kroky

 1. Nejprve připravte greeny. Důkladně je umyjte a osušte papírovou utěrkou, protože při zmrazování by množství vlhkosti na greeny mělo být minimální..

  listový celer

 2. Dále byste se měli rozhodnout, v jaké formě chcete zmrazit zelené. Pokud ji úplně zmrazíte, pokračujte dalším krokem. Pokud ne, budete potřebovat dřevěné prkno a ostrý nůž. Odřízněte ocasy zelerového zeleně a nakrájejte listy jakýmkoli způsobem, který vám vyhovuje.

  nasekané zelené

 3. Položte vodu do hrnce na oheň a počkejte, až se vaří. Umístěte misku ledové vody vedle hrnce. Můžete dokonce hodit pár kousků ledu.. Když se voda vaří, byliny v ní ponořte na dvě až tři minuty, poté ihned přeneste do misky ledové vody. Tímto způsobem můžete zachovat zelenou barvu celeru a většinu jeho zdravotních výhod.. Pak musíte vytvořit zelenou podlouhlou „klobásu“, která by měla být zabalena do celofánu. Označte jej datumem zmrazení a celer vložte do chladničky.

  mrazivé greeny

 4. Poté, co jsou zelené zmrazené, můžete je nakrájet na kousky a použít je, jak chcete. Nezapomeňte na to udržet to tímto způsobem nemá cenu déle než tři měsíce.

  zmrazený celer

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Zmrazující celer - recept s postupnými fotografiemi sklizně doma v zimě