Krok za krokem foto recept na přípravu sušených bylin a celerových stonků na zimu doma

sušený celer

Popis

Sušený celer užitečné na farmě pro přípravu prvních chodů i salátů. I po uschnutí zeleně si udrží svou vůni a barvu, takže je velmi užitečné s ní ochutnat saláty..

Pokud chcete přidat sušený celer do druhého kurzu, musíte to udělat deset minut před koncem vaření, aby zelení mohli odhalit svou vůni a zjemnit ji..

Při zmrazování nebo sušení celeru se většina hostesek raději zbavuje stonků, protože jsou často při sušení tvrdé. Můžete dělat, jak se vám líbí, ale rád bych dodal, že největší množství vonných částic se nachází ve stopkách celeru. Ppo zaschnutí je stačí jen trochu uvařit, ale na saláty nebudou fungovat.

Mimochodem, v lidovém léčitelství se listy celeru často používají k aktivaci procesu hubnutí, protože obsahuje látky, které rychle rozkládají subkutánní tuky.. To je další důvod, proč je jíst celer velmi prospěšné.. A jak vysušit stonky bylinkami a uchovat je v zimě, řekneme vám v našem receptu s fotografiemi krok za krokem.

Ingredience

 • Celer zelení, podle chuti

Kroky

 1. Čerstvý celer je třeba před sušením důkladně opláchnout. Chcete-li to provést, měl by být spuštěn do pánve s vodou a pečlivě třídit listy prsty, pak položte byliny na papírový ručník a odstranit přebytečnou vlhkost.

  umyjte zeleň

 2. Nyní musíte oddělit listy od stonků, protože je lepší je sušit odděleně. Položte celer na dřevěné prkno a oddělte listy od stonků.

  oddělte stonky

 3. Můžete nakrájet zelení na velké nebo malé kousky, jak chcete.. Většina lidí dává přednost krájení na velké kousky, protože v tomto případě je vůně celeru lépe zachována..

  na paletu

 4. Stébla zeleně však musí být nakrájena co nejmenší, protože, jak bylo uvedeno výše, mohou být po vysušení příliš tvrdé a malé tvrdé kousky jsou mnohem lepší než ty velké.

  nasekejte stonky

 5. Nyní musíte z koše dostat elektrickou sušičku, která pomůže vysušit celer. Na speciálních podnosech rozdělte stonky a listy odděleně od sebe, zapněte nejslabší režim a ujistěte se, že teplota není vyšší než třicet stupňů. Byliny nechte v sušárně 9-10 hodin.

  Sušený celer lze zabalit do sáčků a poslat do spíž nebo kamkoli ukládat koření. Hlavní koření můžete ochutnat takovými bylinkami a dokonce i několika saláty..

  celer na zimu

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Krok za krokem foto recept na přípravu sušených bylin a celerových stonků na zimu doma