Jak správně vařit lilek: tipy a triky

Lilek je jedna z našich oblíbených zelenin, v létě a na podzim si užíváme jejich chuti, rádi ji sklízíme lilek na zimu.

Jak správně vařit lilek: tipy a triky

Nezapomeňte, že tuto zeleninu lze nazvat ideální pro ty, kteří chtějí zhubnout, například pokud chcete dodržovat zdravý životní styl a zhubnout, můžete vařit lilek v pomalém hrnci - toto jemné a nízkokalorické jídlo vám určitě vyhovuje vašemu vkusu. Samozřejmě pro to musíte vědět, jak vařit lilek.
Chcete-li připravit báječný z „modrých“, musíte je nejprve zakoupit a toto podnikání má také své vlastní triky. Měli byste si vybrat ovoce střední velikosti, sepálové by měli pohodlně sedět. Lilek musí být pevný a na jeho lesklé kůži by neměly být vidět žádné vady.
Je třeba poznamenat, že „modrá“ obsahuje poměrně hodně solaninu, což přinese určité hořkosti ovoce. Nezkušené ženy v domácnosti, které to nevědí, jak vařit lilek, o této skutečnosti často nevědí - a koneckonců stačí nakládané plátky lilku umístit do slané vody pouze na 20 minut, protože hořkost zmizí.

Další klíčovou otázkou je, zda se lilky před vařením oloupat či ne. Pokud chcete vařit dušené "modré", lilek kaviár, ajapsandal, pak musíte ovoce očistit. Pro pečení nebo grilování na lilku je lepší nechat kůži. V tomto případě se ovoce nerozpadne a kůže samotná bude docela chutná..
„Malý modrý“ má zajímavou vlastnost, že velmi dobře absorbuje olej, což je důvod, proč je nejlepší grilovat tuto zeleninu v troubě nebo smažit v nepřilnavých pánvích při použití minimálního množství oleje. Pokud se chystáte vařit kaviár, je lepší předpečet lilek v troubě. Pokud potřebujete smažit ovoce nakrájené na kruhy, pak je předem rozvařte v solené mouce.
Co se s lilkem hodí? Za prvé je to česnek a za druhé je to koriandr. Pokud se rozhodnete přidat vlašské ořechy k „modrým“, nezapomeňte do receptu zařadit česnek.
Upozorňujeme na recept na lilkový kaviár se cuketou - tento recept je neobvykle jednoduchý. Jemně nakrájejte 2 cibule a osmažte je v oleji, přidejte nastrouhanou mrkev a trochu se potte. Přidejte tam 2 strouhané cukety. Nakrájejte 4 středně lilky na malé kostky a vařte samostatně (přidejte lžíci rostlinného oleje), přidejte 3 nakrájená rajčata.
Přidejte ke smažení měkký lilek, přidejte tam jemně nasekaný česnek (podle chuti). Dochutíme solí a pepřem, přidáme trochu koriandru.
Podívejte se na podobné recepty

» » Jak správně vařit lilek: tipy a triky