Cuketa salát

Do budoucna můžete připravit mnoho různých a oblíbených jídel z cukety na zimu. Cuketa kaviár, pikantní korejské cukety a velké množství různých receptů. Obecně je cuketa oblíbená zelenina v domácnosti. Z nich můžete vařit tak zdravá a originální jídla. A protože cuketa je nejbližším příbuzným dýně, není z hlediska užitečnosti a hodnoty vitamínových vlastností nižší. Cuketa je dobře skladována až do samého konce podzimu. V září se proto ženy v domácnosti snaží uchovat okurky, rajčata, připravit kompot a džemy. A v listopadu začnou připravovat cukety.

Cuketa salát na zimu - nejoblíbenější předkrm z této zeleniny. Ale ne každý ví, jak udělat salát nejjemnějším a nejchutnějším. Mírně nezralé cukety, s lehkou a tenkou pokožkou a téměř bez varlat, jsou nejvíce oceňovány. Délka těchto plodů dosahuje asi 15 cm. Jaký druh salátu z nich vyrobit?

Cuketa salát

Recepty "cuketové saláty" jsou tak četné, není těžké vybrat ten pravý. Například cuketa s jablky, cuketa s rýží, v rajčatech, lilku a dokonce rozinkách nebo sušených merunkách. Nebo si udělejte rychlý squashový salát. Pro něj potřebujete:

  1. 5 kg cuket (hmotnost uvedená pro neloupanou zeleninu);
  2. 1 litr přezrálého rajčatového pyré;
  3. 0,5 l slunečnicového oleje;
  4. 0,5 l nebo o něco méně než 6% octa;
  5. 7 stroužků česneku;
  6. sklenici granulovaného cukru;
  7. 3 lžíce sůl;
  8. 250 g zeleně (petržel, bazalka nebo kopr).

Cuketa salát

Cuketa na salát se oloupá ze semen a kůry. Nakrájejte na malé kousky a přidejte do nich všechny ingredience, některé z rajčatového pyré. Cuketa je zakryta víkem a marinována po celý den na mírně chladném místě. Nakládané cukety se umístí do smaltované misky na smažení, smíchají se s rajčatovým pyré a přivedou se k varu. Salát se vaří maximálně 10 minut za stálého míchání. Rozkládá se v plechovkách a uzavírá se víčkem nebo plechovým víkem. Banky jsou zabalené, chladné v teple. Chlazené konzervované potraviny se skladují při mírné pokojové teplotě.

Cuketa salát

Do vlastního salátu můžete přidat zelí podle vlastního uvážení a přání. Cuketa se zelím jděte spolu dobře a vytvářejte výživné, lehké jídlo. Stále můžete vařit salát z cukety "Švagrinův jazyk" s feferonkou.


Podívejte se na podobné recepty

» » Cuketa salát