Smažený lilek

Každá zkušená hospodyňka zná více než jeden dobrý recept na přípravu polotovarů z určité zeleniny a ovoce. A samozřejmě existují i ​​tajemství. Myslím, že mnozí by s vámi mohli sdílet svá tajemství, ale ne každý má, bohužel, takovou příležitost..
A využiji svou příležitost s velkým potěšením a podrobně vám řeknu, jak vařit jeden lahodný přípravek.

Smažený lilek na zimu - recept s fotografií.
Pro smažený lilek tedy potřebujeme:
Pro smažený lilek tedy potřebujeme:
- lilek - 4 kg,
- rostlinný olej - 500 gramů,
- petržel - 250 gramů,
- ovocný ocet,
- sůl.umyjte lilek
Začněme připravovat obrobek přípravou zeleniny. K tomu vybíráme husté, nepoškozené lilky. Důkladně je opláchneme tekoucí studenou vodou. Posíláme do sucha na jemném sítu nebo cedníku.


nakrájejte lilek na plátky
Poté lilky nakrájíme na plátky o tloušťce nejvýše 1,5 - 2 cm. Vložte plátky lilku do hluboké mísy a posypte solí. V tomto stavu je udržujeme asi 20 - 25 minut. Proč to děláme? To je nutné k odstranění hořkosti. Vyjde se šťávou díky soli. Pak lilky myjeme v tekoucí studené vodě. Zmáčkněte a mírně je osušte.


smažit lilek
Do pánve nalijte rostlinný olej. Připravené lilky smažte na obou stranách v zahřátém rostlinném oleji. Pak je ochladíme.


dát zelené do sklenice
Připravíme plechovky na polotovary. Omyjte je a nejprve je sterilizujte, potom víčka uvařte ve vodě asi 7-8 minut. Poté dejte umyté a sušené greeny, nakrájené na malé kousky, na dno suchých sterilních sklenic. Do každé nádoby přidejte jednu polévkovou lžíci octa.


stoh smažené lilky
Umístěte smažený lilek pevně a stříkejte je bylinkami. Sklenice zakryjeme víky a dáme do hrnce horké vody pro sterilizaci. Sterilizujeme 0,5 litrové sklenice po dobu asi 20 minut. Potom plechovky vyjmeme a hermeticky je utěsníme na zimu. Otočte se a ochlaďte je.


smažený lilek recept
A pak pošleme naše chlazené polotovary na skladovací místo. Spíž nebo suterén je pro to ideální..
Teď vám přeji dobrou chuť k jídlu!

Zkuste také vařit lilek v rajčatové omáčce.
Podívejte se na podobné recepty

» » Smažený lilek