Lahodné recepty na okurky nasolené okamžitě. Nejlepších 10

Skvělé letní občerstvení nám nabízí okamžitý solený okurkový recept. Je dobrá s nebo bez důvodu. Křupavé okurky jsou vhodné pro kebab, vařené brambory, smažené ryby, používají se pro saláty a různé občerstvení. A nikdo nezrušil právo jen se krčit se zeleními pro radost!

Existuje nespočet metod solení okurek. A pokud z lůžek každý den odeberete kbelík zeleniny, nemůžete zpracovat (uchovat, sůl, nakládaná zelenina) celou plodinu. Pak se obrátí na jiné metody a nejrychlejší je přidat sůl. Navíc ochrana vyžaduje čas a je velmi únavná. Pokud jde o navrhovanou možnost, pak doslova den (a někdy i několik hodin) - a můžete si dát svůj oblíbený na stůl prázdné.

Lahodné recepty na lehce osolené okurky

Instantní solené okurkové recepty na pánvi


Kastrol (nebo kbelík) je nejvhodnější nádobou na moření okurek. Hodně se vejde a každá velikost ovoce bude stačit. Ačkoli pro tuto metodu je žádoucí vybrat malé nebo dokonce malé plody.

To jsou ty, které budou rovnoměrně soleny, získají požadovanou křupavost a nezůstanou uvnitř měkké. Pro recept “Jak aplikovat sůl na okurky v pánvi "musíte se připravit:

- 10 okurek střední velikosti,

- 4 sušené koprové čepice,

- 1 křenový list,

- 2 stroužky česneku,

- 7 pepřů,

- paprika, paprika.

Plnění - 1 lžíce se bere na litr vody. hrubá sůl.

Zelenina (vždy silná a čerstvá) se na dobu 9–10 minut namočí ve studené vodě, umyje se a oddělí se od ní zadky. Pokud plody ležely a ztratily svou hustotu, staly se pomalé, pak se nalily studenou vodou po dobu 3-4 hodin, aby je nasycily vlhkostí. Bez tohoto postupu nebude svačina křupavá..

Zelení jsou důkladně omyty. Někteří kuchaři, kromě sušených deštníků, větviček laného kopru, sekaných stonků, jejichž počet je v receptech přibližný. Ale i malé množství zeleně pro lepší změnu chuti a vůně přípravku "Lehce osolené okurky - recept - okamžitě křupavé".

Česnek je oloupaný a nakrájený na plátky. Červené papriky dělají předkrm pikantní. V závislosti na velikosti kusu, který se má položit, se koriguje ostrost.

Lahodné recepty na lehce osolené okurky

Na sporák se umístí nádoba s vodou (přibližně 1 litr pro uvedené množství zeleniny). Pokud však náplň nestačí, můžete ji vařit později. Nalijte sůl do vroucí vody, promíchejte.

Pokud chcete cítit lehkou sladkost svačinu, přidejte krystalový cukr (až 1,5 polévkové lžíce). Zatímco se solanka vaří, zelenina a pomocné složky ve formě zelených listů a koření se ukládají do vrstev v široké smaltované pánvi..

Zelení a křen musí být umístěno ze spodní a horní části záložky. Neměli byste brát příliš velkou nádobu pro slané solení: bude potřeba více solanky a je nevhodné umístit „velkou“ nádobu do chladničky.

Vroucí solný roztok se nalije do mísy se zeleninou. Obsah musí zcela pokrývat. Pokud není dostatek solanky, vaří se dalších 500 ml vody a nalije se lžička soli. Kapalina se doplní v požadovaném množství.

Nyní lehce osolená okurka - rychlá a snadná - přikryjte talířem nebo talířem o velikosti (dovnitř). Impresivní útlak je lehce stlačen,.

Okamžité křupavé solené okurky odešel přes noc (za chladného počasí - na celý den) v místnosti. Následující den bude lehké občerstvení lehce osolené a připravené k jídlu. „Zralý“ produkt se převede do chladničky. Za studena se proces solení zpomalí a okurky zůstanou poněkud podsolené, v průhledné solance, tj. Jen slaně solené a ne peroxidované.

Lahodné recepty na lehce osolené okurky

Recept na lehce osolené okurky za hodinu v balení


Metoda „in-package“ je velmi výhodná. Používá se doma i na dovolené. V takovém kontejneru můžete začít slabě solit, když sezóna okurek právě začíná, a nečekat na její apogee. Při přípravě nádoby je lepší vzít dvě sáčky, aby nedošlo k úniku. Kromě vynikající chuti je tato metoda také oblíbená v tom, že předkrm dosahuje připravenosti za hodinu a půl.

Převzato “Lehce osolené okurky "okamžitý recept v balíčku:

- 500 g okurek,

- 2 stroužky česneku,

- mletý pepř podle chuti,

- půl křenového listu,

- malá banda sušených koprových zelení (někdy čerstvých).

Malé okurky jsou vhodné pro recept (na odrůdách nezáleží, a dokonce i ty salátové). Umývají se pod vodou a jejich zadky se odříznou. Pro rychlé solení jsou plody krájeny, ale dělají to různými způsoby: dlouho - v pračkách nebo kostkách, baculaté - po proužcích. Čím jemnější je zelenina nakrájena, tím dříve obrobek „dozrává“. Zvláštností receptu je to, že zelenina je určitě nakrájena a na velikosti a tvaru nezáleží..

Česnek rychlé solení okurek jemně nasekejte nožem nebo protáhněte česnekovým lisem (požadováno!). Česneková šťáva je při vaření velmi důležitá. Také jsou prolamované listy kopru drceny - nemusíte používat tvrdé díly (stonek, deštník). Podle potřeby se kopr doplní větvičkami aromatické petrželky. Křenový list se ručně roztrhá na malé kousky. Pokud poslední komponenta chybí, může být vyloučena z receptu..

Lahodné recepty na lehce osolené okurky

Plátky okurky jsou solené podle chuti (jako salát). Předkrm by měl být mírně slaný, takže po přidání soli je třeba kousky ochutnat a v případě potřeby osolit.

Navíc se nalije mletý pepř nebo se hodí zrno. Všechny komponenty na recept na solené okurky v sáčku dát dohromady do polyethylenového nebo celofánového obalu. Pro spolehlivost jsou tašky vnořeny jeden do druhého. Po zkroucení se obrobek intenzivně protřepává, aby se smísily složky a izolovala se zeleninová šťáva.

Poté je blank ponechán po dobu 10 minut a dají mu další otřes. Poté je do vaku nasáván vzduch a pevně svázán. Pro zrání lehce osolená okurka vložte do chladničky, kde jsou uloženy.

Po hodině si můžete dopřát křupavé kousky. V nepřítomnosti ledničky se okurky připravují po částech (na jedno sezení), nikoli v záloze. Budou také zcela solení v místnosti - pouze čas je zkrácen na 40 minut nebo dokonce půl hodiny, nezapomeňte pravidelně potřást sáčkem. Tyto okurky nepodléhají dlouhodobému skladování, protože ztratí svou chuť a nadměrně odtékají.

Maximální doba pro ně je 2-3 dny. Mimochodem, malá rajčata jsou lehce solena podobným způsobem, píchnuta párátkem na 2-3 místech.

Lahodné recepty na okurky nasolené okamžitě

Horké solení na noc

Trvá to noc, až se podaří úžasně lehce osolené okurky, ale za podmínky, že se použije horký solný roztok. To znamená, že večer dali nádobu s obrobkem a ráno z ní odebrali vzorek.

Na "Lehce osolené okurky "recept na rychlé vaření v pánvi připravují se tyto složky:

- okurky (vyplněním nádoby),

- koprové deštníky a stonky,

- 1 křenový list,

- 8 listů třešní a rybízu,

- 2 stroužky česneku,

- 3 zrna koření a 10 černých,

- 6 karafiátů,

- horké červené chilli.

K přípravě náplně použijte:

- 1,5 litru vody,

- 3 lžíce hrubá sůl,

- 2 lžíce cukrový písek.

Místo solného hrnce můžete použít třílitrovou nádobu, která je kvůli omezenému prostoru jen těsnější. Kontejner nijak neovlivní kvalitu svačinu, takže výběr nádoby se provádí nezávisle. Příprava okurek spočívá v mytí, ořezávání konců a namočení ve studené vodě po dobu 3 hodin. Namáčení se používá jako pro nakládaná okurka v sáčku, a pro švy na zimu. Poslední postup se vztahuje na zakoupenou zeleninu nebo zeleninu odebranou předem a nezavedenou včas do chladničky. V opačném případě nebude ovoce baculaté a křupavé..

Lahodné recepty na okurky nasolené okamžitě

Všechny potřebné greeny jsou opláchnuty a položeny na plochý talíř. Pokud se rybízové ​​listy nenajdou, jsou nahrazeny malinovými. Samozřejmě nedají takovou chuť, ale dokonale zachovávají hustou strukturu zeleniny. Kopr se nejčastěji užívá s deštníky, ale někdy je položen celý keř (bez oddenků), nakrájený na kousky. Křenový list recept na okurky nasolené v hrnci roztrhat se. Červené papriky nejsou povinnou součástí - pouze pokud chcete, aby kořeněné tóny přidaly kousek chilli. Česnek je oloupaný a nakrájený na plátky.

Nádoby na solení jsou dobře umyté, přelité vroucí vodou. Okurky jsou umístěny pevně na dně, snaží se uspořádat ty větší zdola, ty malé shora. Vrstvy „překrývají“ česnek a různé greeny. Koření lze pokládat 2 vrstvami okurek. Červený pepř je umístěn uprostřed obrobku. Pánev není naplněna až k samému okraji. Nezapomeňte nechat volné místo. Pepřové kuře a zbytky zeleně jsou házeny jako poslední.

Zůstane to okurka. Voda se pro něj vaří. Nalijte do ní sůl-cukr, rozpusťte a počkejte, až se znovu vaří. Zelenina se nalije roztokem (spotřeba je přibližně 1,4 litru na třílitrový kastrol). Zakryjte talířovým podšálkem pro namáčení zeleniny do solného roztoku a naložte s potlačením nahoře. Tara je ponechána v místnosti až do rána. Další den moření okurky změní barvu. To je signál, že svačina je připravena. Můžete si s tím zacházet a dát jej do chladu pro další skladování..

Lahodné recepty na lehce osolené okurky

V bance

Při výběru mezi mořením okurek za studena a za studena mnoho upřednostňuje studenou metodu. Za prvé, je to rychlejší a méně problematické. Za druhé, horká solanka stále změkčuje strukturu zeleniny, odebírá některé jejich užitečné mikroelementy. Složky pro rychlé moření za studena v třílitrové nádobě jsou:

- 1 kg střední okurky,

- 3 koprové deštníky,

- pár stroužků česneku,

- 2-3 křenové listy,

- feferonky,

- 2 lžíce sůl,

- 1 litr vody.

Špičky jsou nakrájeny z umytých okurek. Zelenina se nalije do ledové vody a poté se vystaví působení 3–4 hodin. Dno připravených sklenic je lemováno koprovými čepičkami, roztrhanými listy křenu a jemně nasekaným česnekem. Dále je nádoba naplněna okurkami - je vhodné umístit je co nejblíže k sobě. To vše je pokryto zbytkem kopru a drcenou feferonkou.

Sůl se rozpustí v jednom litru studené vody. Sklenice se nalijí solankou a ponechají se v místnosti. Po 2 dnech “Lehce osolené okurky "okamžitý recept ve sklenici lze chutnat a odstranit za chladu. Rozdíl mezi horkým a studeným litím, pokud jde o čekání, je samozřejmě značný. Ale to je jediná nevýhoda. Pokud chcete proces urychlit, plechovky se vyjmou přímo pod sluneční paprsky, ale pečlivě monitorují průběh kvašení! Jinak je obrobek snadno zkazitelný..

Lahodné recepty na lehce osolené okurky

Vynikající recept na lehce osolené okurky na minerální vodě


Lehce osolené okurky vytvářejí vynikající křupavé letní občerstvení. Metoda „na minerální vodě“ pomáhá s minimálními problémy a zelenina bude připravena k ochutnávce po 12 hodinách infuze v lednici. Pro další experiment “Jak bičovat solené okurky" Požadované:

- 1 kg okurek,

- banda čerstvého kopru a malou petrželkou,

- 1,5 l vysoce sycené minerální vody,

- 3-4 stroužky česneku,

- 2 lžíce sůl.

Postup přípravy zeleniny je standardní téměř pro všechnyLehce osolené okurky - okamžitý recept»: Mytí, sušení, ořezávání a namáčení. Oloupaný česnek je nakrájen na tenké plátky. Pokud chcete vylepšit kořenitou vůni, přidejte hrst česneku. Kopr a petržel jsou opláchnuty a setřeny z vlhkosti, položeny do sucha a přeneseny do nádoby pro solení. Vložte okurky do jedné vrstvy na greeny a přikryjte nakrájeným česnekem a koprem. Dále se zelení znovu pokládají a střídají se vrstvy, dokud se zásobník nenaplní. Pokud máte jeden kilogram zeleniny, získáte pouze 2 úrovně stohování.

Solný roztok pro nalití se vyrábí na sycené minerální vodě. Sůl by měla být běžná kuchyňská sůl, bez přísad a nečistot. V zásadě stačí 1,5 lžíce. sůl, ale pro bohatší chuť nalijte 2 polévkové lžíce. Sůl je tedy rozpuštěna v minerální vodě (vždy vysoce sycené a při pokojové teplotě).

Okurky se nalijí roztokem, dokud není styl zcela zakryt. Misky se utáhnou přilnavou fólií a nechají se 8-12 hodin v chladu suchá solená zelenina. Ráno zkusí předkrm, a pokud je to nutné, nechají ho další 3-4 hodiny. Ale nekvaste “Lehce osolené okurky na minerální vodě "okamžitý recept.". Po stání ztratí své kouzlo a jedinečnou chuť!

Lahodné recepty na lehce osolené okurky
Podívejte se na podobné recepty

» » Lahodné recepty na okurky nasolené okamžitě. Nejlepších 10