Nakládané okurky v dýně

Sůl okurky na zimu každá hostitelka si přeje, protože je to skvělý předkrm, který ozdobí jakýkoli slavnostní stůl, každý host se bude chtít pro tyto miniaturní okurky znovu a znovu obracet.

Nakládané okurky v dýně

Existuje mnoho neobvyklých metod moření okurky, vezměte alespoň lehce osolené okurky v balení, které se vyrábí velmi rychle, doslova za několik hodin, ale doporučujeme vám seznámit se s neobvyklým receptem na moření okurek v dýně. Podle tohoto receptu se získávají velmi voňavé a křupavé okurky, a proto by skuteční labužníci měli tuto solnou metodu vyzkoušet alespoň jednou..

tak, originální recept na moření okurek - je třeba vzít zralé dýně velké velikosti, odříznout „víčko“, vyjmout buničinu a umýt ovoce. Pak jsou všechny ingredience umístěny do dýně - na 10 kg okurek budete potřebovat 2 polévkové lžíce majoránky a estragonu. Posypte vše 1,5 šálkem soli a na vrchol položte 50 listů rybízu a 5 větviček červeného rybízu.
Pro přípravu solanky rozpusťte 2,5 šálku soli v 10 litrech vody, přiveďte k varu a ochlaďte. Nalejte okurky do dýně s tímto solankou. Vezměte si dalších 10 litrů vody a přidejte tam 2 šálky nasekané dubové kůry, vařte vývar, dokud se pětina tekutiny nevyschne. Vývar po ochlazení musí být také nalit do dýně..
Dýně plněné okurkami ve slaném nálevu zakryjte řezaným „víčkem“, pečlivě zajistěte horní část dřevěnými párátky a uložte na chladné místo. Za 3 dny nakládané okurky bude dokončena a neobvyklé okurky budou připraveny k jídlu.
Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládané okurky v dýně