Čerstvé adjika

Mezi různými metodami pro přípravu adjika je možné vybrat Recept „Fresh adjika“. Je připraven zcela jednoduše a nevyžaduje tepelné zpracování, které často trvá dlouho. A obrobek lze skladovat až 6 měsíců beze změny chuti a vlastností v lednici. To je její hlavní kouzlo!

Čerstvé adjika

Čerstvý adjika recept lze připravit na zimu s následujícími přísadami:

  1. 2,5 - 2,7 kg zralých rajčat;
  2. 2,0 kg papriky;
  3. 3 ks. chilli papričky;
  4. 300 g loupaného česneku;
  5. 200 g strouhaných křenových kořenů;
  6. půl sklenice soli a granulovaného cukru;
  7. 1? šálky 6% octa.

Čerstvé adjika

Sladká paprika a chilli se umyjí a očistí od varlat a vnitřních příček a odstraní se také ocasy (pokud existují). Křen a česnek jsou oloupané. Rajčata se umyjí a nadměrně velké plody se nakrájí na několik kusů. Po přípravě zeleniny je možné je otáčet v mlýnku na maso, až se získá homogenní látka.. Adjika syrová plněné granulovaným cukrem, solí a octem a nalito do sterilizovaných sklenic. Mělo by být povoleno vařit na den nebo dva, a můžete jej okamžitě použít. Nebo chladit až do zimy.

Čerstvé adjika

V průběhu četných kulinářských experimentů přišla hosteska s mnoha recepty na adjiku, včetně čerstvých (surových). K tomu mohou být přidány různé další přísady ke zlepšení nebo zvýšení chuti jídla. Tak, adjika z čerstvých rajčat lze doplnit semínky koriandru mletého nebo lžíci koriandru. Nebo přidejte velkou hromadu čerstvých bylin (váží půl kilogramu). Adjika ze cukety může být kořenitější kvůli více feferonkám nebo česneku. Nikdo ve fantazii nikoho neomezuje. Při přípravě adjiky můžete samostatně přijít s určitými inovacemi a sdílet recepty se všemi.


Podívejte se na podobné recepty

» » Čerstvé adjika