Moldavské lilky - originální recept a lahodný salát s lilkem na zimu.

Moldavské lilky

Takto připravený moldavský salát s lilkem lze použít jako zeleninový příkrm nebo jako samostatný pokrm. Kromě toho mohou být moldavské lilky stočeny do sklenic a použity jako pikantní občerstvení v kterémkoli ročním období..

Složení: lilek, paprika, petržel, cibule, mrkev, sůl, rajčatová pasta, kopr


Chcete-li vařit moldavské lilky, musíte vzít 175 g lilku a stejné množství rajčatové pasty, 35 g mrkve a cibule, 70 g papriky, kopru a petrželky a 5 g soli. Toto množství přísad je na půl litru plechovky hotového lilku..

Lilek

Jak připravit moldavský lilkový salát.

Lilek nakrájený na malé kousky se umístí do 3% solného roztoku, aby se lilek zbavil nadměrné hořkosti a udržel je v solném roztoku..

Mnoho žen v domácnosti se obává otázky: kolik lilku uchovávat ve slané vodě? Pro mě je optimální čas vždy 15 minut. Po uplynutí této doby se roztok odstraní a lilek se zlikviduje v cedníku tak, aby přebytečné tekuté sklo.

Poté smažte každý kus lilku na obou stranách ve slunečnicovém nebo olivovém oleji a smaženou zeleninu vložte zpět do cedníku, aby se z lilku odstranil přebytečný olej..

Sladké papriky a cibule nakrájené na kroužky široké asi 1 cm a mrkve nakrájené na proužky až do šířky 0,5 cm. Nasekanou zeleninu vložte do samostatné mísy a smažte také v rostlinném oleji, dokud nezměkne..

Umyjte a jemně nasekejte kopr a petržel.

Dále připravíme rajčatovou omáčku. Přidáním asi 3 dílů vody do jedné části rajčatové pasty je třeba uvést výslednou tekutinu do varu.

K výsledné omáčce přidejte smaženou zeleninu a byliny, sůl a po vrení asi 10 minut pokračujte v ohni.

Poté přidejte smažený lilek do omáčky a zeleniny, přiveďte k varu, za stálého míchání a udržujte na mírném ohni asi 10 minut.

Horkou zeleninovou směs jsme rychle vložili do půllitrových sklenic a sterilizovali jsme ji asi 55 minut, pak se sbalili a nechali vychladnout.

Chlazené nádoby vyjmeme z hotových lilků na chladném místě a skladujeme je až do použití.

Vařená lilka v moldavském stylu je chutná jemně a může být použita jako studený předkrm, salát nebo jako pravidelné zeleninové jídlo, když není čas si pohrávat s přípravou večeře nebo oběda..


Podívejte se na podobné recepty

» » Moldavské lilky - originální recept a lahodný salát s lilkem na zimu.