Šlehačka malinový džem s mandlemi. Krok za krokem recept s fotografií

Malinový džem snadná a rychlá příprava. Bobule sama o sobě je velmi aromatická, takže nemusíte přidávat žádné koření, kromě ořechů. Můžete přidat lískové ořechy, vlašské ořechy, piniové oříšky nebo mandle. Pokud jste si vybrali mandle, je nutné nalít na to vroucí vodu a oloupat ji, slupka dá hořkost k jamům, nebo si můžete koupit jen mandlové čipy. Je to ona, která dá malinovým džemem pikantní chuť a vůni.. Malinový džem s mandlemi nejen lahodnou pochoutku, ale i uzdravující. Od dávných dob se používá pro různé nachlazení, nízkou imunitu.

Malinový džem s mandlemi

K výrobě malinového džemu s mandlemi potřebujeme - 1 hodinu, počet porcí - 5.

Složení:

  • Zralé maliny - 800 gramů

  • Cukr - 400 gramů

  • Mandlové hobliny - 30 gramů.

Malinový džem s mandlemi. Kroky vaření:

Maliny jsou aromatické a chutné bobule. Sklízíme nebo kupujeme na trhu. Nemusíte mýt maliny, stačí zkontrolovat, že neexistují žádné chyby, tyčinky. Hlavní věcí je vyrábět džem z čerstvých bobulí. Maliny by neměly být lepkavé, pomalé nebo plesnivé, pečlivě vybírejte tyto lahodné plody.

Malinový džem s mandlemi

Nalijte maliny do hrnce se silným dnem a přikryjte cukrem. Po hodině se bobule odšťavní, rozmělní se maliny cukrem lžičkou a položí se na sporák. Pokud na to nemáte čas a počkejte, můžete jam okamžitě uvařit, ale je lepší trochu vydržet..

Malinový džem s mandlemi

Zamíchejte dřevěnou lžící a uvařte džem. Jakmile se zahřeje, oheň omezíme a detekujeme ho po dobu 20 minut. Po chvíli nalijte mandle do džemu. V zásadě můžete přidat jakékoli ořechy, které máte, je také vynikající s lískovými oříšky, lískovými oříšky a piniovými oříšky.

Malinový džem s mandlemi

Vařte jam na mírném ohni asi 10 minut. Nezapomeňte promíchat.

Malinový džem s mandlemi

Suché a čisté půllitrové nádoby s víky jsou již na stole. Nyní existuje mnoho možností pro sterilizaci, v troubě, vícebarevném, mikrovlnném troubě a staromódním způsobem na sporáku pomocí konvice, pánev. Dáme sklenici do železné misky, nalejeme jam do sklenice dřevěnou lžičkou. Děje se tak, aby nedošlo k spálení vašich rukou a aby se nic neposkvrnilo.

Malinový džem s mandlemi

Víka sklenic naplněných džemem svinujeme opatrně ručníkem, protože jsou horká, zkontrolujte, zda víčka dobře sedí a nedocházejí k zaseknutí. Zakrcené sklenice přikrýváme ručníkem a můžete si odpočinout. Banky lze obrátit vzhůru nohama. Část vitamínu na zimu je připravena. Tento džem se jednoduše uzdravuje, když v zimě nemáte dostatek vitamínu, přijde k záchraně. Je užitečné ji jíst jak pro děti, tak pro dospělé..

Malinový džem s mandlemi
Malinový džem s mandlemi

Malinový džem s mandlemi
Podívejte se na podobné recepty

» » Šlehačka malinový džem s mandlemi. Krok za krokem recept s fotografií