Meruňkový džem s ořechy

Přišlo dlouho očekávané léto! Je čas na teplé dny! Všechno roste a zpívá. Chtěl bych rychle vyzkoušet čerstvou zeleninu a ovoce!
Opravdu miluji meruňky. Kromě toho, že je to velmi krásné a aromatické ovoce, obsahuje mnoho vitamínů. Je velmi nápomocný. Ale léto ubíhá rychle, takže bez zimních příprav se neobejdete!
Meruňkový džem s vlašskými ořechy se ukazuje být velmi chutný a aromatický, recept s fotografií, kterou navrhuji. Moje máma mi to řekla, za což moc děkuje.
Pro džem potřebujeme:
- meruňky 2 kg-
- cukr 3 kg-
- loupané vlašské ořechy 600 g.

Zralé, ale ne velmi měkké, meruňky. Rozbijte to na polovinu a vyjměte kosti. Vložte misku.
Přidejte polovinu cukru na meruňky. Necháme 8 hodin, aby meruňky nechaly šťávu začít a cukr se roztavil. Je lepší to udělat v noci.


Meruňkový džem s ořechy.
Položte misku meruněk na nízké teplo. Zamíchejte dřevěnou lžící. Přidejte zbytek cukru. Smíchejte znovu.
Když se džem zahřívá, postarejte se o ořechy. Oloupejte ořech. Broušení na střední velikost. Jedna matice tvoří 8 kusů.
Když se džem vaří, promíchejte lžičkou. Sbíráme pěnu. Vařte meruňkový džem po dobu 10 minut. Nalijte do ní vlašské ořechy. Míchejte a vařte 20 minut.


jak udělat meruňkový džem s ořechy.
Během vaření džemu připravte sklenice. Omyjte a smažte v peci předehřáté na 180 stupňů po dobu 10 minut.
Shromáždíme pěnu z marmelády a promícháme ji, aby se nespálila. Díky této metodě rychlého vaření zůstává džem světle meruňkové barvy. Zachovává si vůni a v kombinaci s ořechy - dává vynikající chuť! Samotný ořech, takto připravený a časem impregnovaný meruňkami, má neobvyklou chuť.


Meruňkový džem s ořechy: recept s fotografií
Hotový džem nalijte do sterilních sklenic a zaklopte víčka. Jsem si jistý, že na zimních večerech se budete radovat z meruňkového džemu s ořechy.
Hezký čaj!A také se připravte na zimu úžasné meruňkový džem se skořicí.
Podívejte se na podobné recepty

» » Meruňkový džem s ořechy