Anglická moruše marmeláda na zimu

Slovo „marmeláda“ je často spojováno s želé bonbóny, velkoryse posypané cukrem. Angličtí aristokraté však nazývali hustou želé jam, ve které byl nutně přítomen agar-agar nebo želatina, jako marmeláda. Marmeláda, která se objevila u královského dvora, se postupně stala nedílnou součástí klasické anglické snídaně. V 19. století byly připraveny výhradně citrusové marmelády, ale postupně se sortiment rozšiřoval na ovocné a bobulovité odrůdy. Hedvábná marmeláda má příjemnou sladkokyselou chuť. Anglická moruše marmeláda - recept dne.Ingredience pro výrobu morušové marmelády
Produkty:
- moruše - 1 kilogram,
- cukr - 200 gramů,
- voda - 200 mililitrů,
- kyselina citronová - 5 gramů,
- želatina - 25 gramů.opláchněte moruše
1. Marmeláda je vyrobena z bílý, růžová a černá moruše. Jediným požadavkem na bobule je plná zralost. Želatina může být použita jak pro okamžité, tak pro plachty.


bobule jsou posypané cukrem
2. Omylé a tříděné bobule se posypou cukrem. Nemusíte přemýšlet o osudu ocasu, po mletí bobulí mixérem a po dlouhou dobu vaření je nenajdete.


Porazte bobule ručním mixérem
3. Porazte bobule ponorným mixérem. Přidejte 100 mililitrů vody, dalších 100 mililitrů je určeno k rozpuštění želatiny.
4. Pánev zapálte a vařte 30 minut, hmota ztmavne a ztmavne. Hodně z kapaliny se odpaří.


Želatina se rozpustí v horké vařené vodě,
5. Želatina se rozpustí v horké vařené vodě a míchá se, dokud není kapalina zcela homogenní. Želatina by se však neměla vařit, jinak ztratí významnou část svých vlastností. Okamžitá želatina se dá vyřešit za pár minut. Pokud dostanete želatinu, musíte ji předem namočit.


Želatina se nalije do marmelády
6. Kapalný želatinový roztok se nalije do horké marmelády a před tím teplo vypne. Po přidání želatiny se marmeláda již nevaří, ale okamžitě se nalije do sterilizovaných nádob. Želatina se nalije do kastrolu s marmeládou za stálého míchání a pak se ujistěte, že celou hmotu hnětete dřevěnou lžící po dobu jedné nebo dvou minut..


recept marmeládové marmelády
7. Marmeláda je obvykle nalita do nejmenších sklenic, aby byla silná a těsná.


Anglický marmeládový recept
Marmeláda se podává s čajem, rozprostřeným na pšeničném toastu na tenké vrstvě másla.


recept na anglickou morušovou marmeládu

Doporučujeme také přípravu moruše kompot na zimu.
Podívejte se na podobné recepty

» » Anglická moruše marmeláda na zimu