Sirupová marmeláda: jak vyrobit sladký sirupový dezert doma

Sirupová marmeláda

Marmeláda na sirup je snadná! Pokud používáte sirup koupený v obchodě, nebude s přípravou této pochoutky vůbec žádný problém, protože základna pro misku je již zcela připravená. Pokud po ruce nebyl žádný hotový sirup, můžete si ho připravit sami z těch bobulí a ovoce, které byly v domě.

Složení: agar-agar, želatina, pektin, sirup
Čas do záložky: Celý rok


Sirupová marmeláda

Můžete si udělat sirup sami. Za tímto účelem se bobule nebo ovoce vaří 15 až 30 minut na mírném ohni a poté se filtrují přes jemné síto. Cukr se vloží do vonné kapaliny a vaří se na mírném ohni po dobu 10-15 minut. Poměr cukru a kapaliny pro výrobu sirupu by měl být přibližně 1: 2.

Mimochodem, pokud máte rádi domácí zvířata kandované ovoce, pak sirup zbylý z vroucího ovoce a bobulovin může také sloužit jako vynikající základ pro marmeládu.

Sirupová marmeláda

Zahušťovadla ovocných želé

Aby marmeláda byla hustá a dobře udržovala její tvar, musíte být při výběru zahušťovadla velmi zodpovědní.

Můžeš použít:

 • agar agar;
 • pektin;
 • želatina.

Nejsilnější marmeláda se získává z agar-agaru a pektinu, ale produkt vyrobený ze želatiny se nejlépe uchovává v lednici, protože může „protékat“ při pokojové teplotě.

Výhodou použití želatiny je její dostupnost. Kromě toho ji lze nalézt v téměř každém obchodě, což nelze říci o agaru-agaru a pektinu..

Sirupová marmeláda

Jak vyrobit marmeládu z agarového sirupu

 • sirup (libovolný) - 500 mililitrů;
 • voda - 100 mililitrů;
 • agar-agar - 2 polévkové lžíce.

Naplňte agar-agar vodou a nechte ho vařit asi 10 minut. V tuto chvíli nalijte sirup do malého hrnce a zapálte. Když se kapalina vaří, přidejte agar-agar a vše vařte po dobu 5-6 minut.

Poté nádobu vyjměte z tepla a nechte ji mírně vychladnout. Teplou hmotu nalijte do forem a dejte marmeládě čas, aby zesílil. Studený pomůže urychlit proces, ale to není vůbec nutné..

Sirupová marmeláda

Želatinová marmeláda

 • sirup - 400 mililitrů;
 • voda - 50 mililitrů;
 • želatina - 2 kulaté polévkové lžíce.

Namočte želatinu do vody podle pokynů na obalu a poté ji přidejte do předehřátého sirupu. V žádném případě byste neměli vařit želatinu, takže buďte opatrní, abyste tekutinu nechali vařit. Poté, co je želatina zcela rozpuštěna v sirupu, nalijte marmeládu do forem a vložte ji do chladničky.

Sirupová marmeláda

Navrhuji také, abyste se seznámili s videorekordérem z kanálu bloggerstwins, který hovoří o tom, jak vyrobit domácí marmeládu ze sladkého drůbeže, mučenky a modrého curacao na želatině

Jak vyrobit barevné marmelády

Chcete překvapit svou rodinu? Udělejme pruhovanou marmeládu! To bude vyžadovat sirup různých barev, nejlépe kontrastních barev. Nejprve vařte marmeládu z jednoho typu sirupu a nalijte ji do 1/2 formy. Poté, co hmota ztvrdne, vyplňte druhou vrstvu sirupu jiné barvy.

Aby byly vrstvy jasně viditelné, musí být vyplněny vrstvou nejméně 7 milimetrů. Zaměřte se na výšku formy a určete počet pruhů marmelády.

Sirupová marmeláda

Užitečné tipy

 • Aby se kusy marmelády snadno dostaly z forem, musí být nádoby nejprve namazány tenkou vrstvou rostlinného oleje. K vytvoření tenké vrstvy oleje použijte naolejovanou vatovou podložku..
 • Čtvercové tvary mohou být pokryty lepicí fólií nebo papírem na pečení, pak nebude obtížné získat velkou gumovitou vrstvu.
 • Koření jako vanilin, skořice nebo hřebíček pomůže diverzifikovat chuť marmelády..
 • Marmeláda vyrobená ze želatiny by měla být skladována v chladničce, aby se zabránilo roztavení..

Sirupová marmeláda

Další recept na výrobu marmelády ze sirupu představuje kanál „Umeloe TV“


Podívejte se na podobné recepty

» » Sirupová marmeláda: jak vyrobit sladký sirupový dezert doma