Jak vyrobit lahodnou marmeládu z marmelády - domácí marmeládové recepty

Jam marmeláda

Stává se tak, že některé sladké přípravky se nejedou na začátku nové sezóny. Džemy, džemy a strouhané ovocné bobule s cukrem lze použít i jinými způsoby. Který? Vyrobte z nich marmeládu! Je to chutné, rychlé a velmi neobvyklé. Po tomto kulinářském experimentu se vaše domácnost na tyto polotovary podívá různýma očima a veškerá loňská zásoba se okamžitě vypaří.

Složení: agar-agar, džem, voda, želatina, citrón, citronová šťáva
Čas do záložky: Celý rok


Pokud se nechcete setkat s kousky bobulí v hotové misce, pak je džem předběžně mírně naředěn vodou a poté probodnut mixérem, dokud nebude hladký.

Jam marmeláda

Způsoby výroby marmelády

Na bázi želatiny s citronem

20 gramů jedlé želatiny se nalije do sklenice chlazené vařené vody, dobře se promíchá a odloží na 40 minut.

Zatímco želatina bobtná, šťáva se vytlačuje z poloviny středně citronu. Aby byla šťáva co nejčistší, přefiltrujte ji přes sýr.

Dvě dvě sta gramové sklenice jakéhokoli džemu se umístí do hrnce se silným dnem. Pokud je džem s ovocem, pak je předem rozmíchán mixérem. Kamna je nastavena na minimální teplotu a je zahájeno vaření. Džem by se měla vařit. Po pětiminutovém varu se nabobtnalá želatina vloží do džemu a za stálého míchání se sladká hmota zahřívá, dokud se želatinová zrna zcela nerozpustí. Je nemožné vařit džem se zahušťovadlem želatiny!

Na samém konci vaření se do marmeládové hmoty nalije citronová šťáva. Džem se smíchá a nalije do forem. Pokud jsou formy silikonové, nemohou být mazány. Jsou-li formy vyrobeny z plastu nebo kovu, pak jsou otírány vatovým tamponem namočeným v rafinovaném rostlinném oleji..

Sůl s marmeládou se odešle na 4 hodiny do chladničky. Když je hmota dobře posílena, marmeláda se vyjme z forem. Je lepší neposypat takovou marmeládu cukrem, protože želatina může protékat a vzhled hotového jídla nebude estetický.

Jam marmeláda

Na agaru

Půl litru jakéhokoli džemu se naseká mixérem. Hmota se umístí do hrnce a vaří. Po 4-5 minutách aktivního varu se do džemu přidají 2 lžičky agar-agaru smíchané se stejným množstvím cukru. To se provádí tak, že gelující prášek je rovnoměrně distribuován v pyré..

Džem s agarem se vaří po dobu 5 minut při minimálním žáru a poté se položí na připravené formy. Marmeláda nemusí být chlazena. Agar-agar dokonale „zamrzne“ při pokojové teplotě.

Hotové gumy se vyjmou z forem a válí se do cukru nebo práškového cukru. To je vše! Výborný dezert připraven!

Jam marmeláda

V mikrovlnné troubě na želatině

30 g želatiny se nalije do sklenice vody při pokojové teplotě. Je vhodné vodu vařit. Hmota se ponechá půl hodiny, aby prášek dobře bobtnal.

Sklenici džemu vtíráme sítem nebo šlehačkou mixérem. V případě potřeby přidejte vodu, aby byla hmota vodnatá. Polotovar marmelády se převede do nádoby vhodné pro použití v mikrovlnné troubě a vloží se do mikrovlnné trouby na 1,5 minuty. Výkon jednotky je nastaven na 800 W.

Jam marmeláda

Potom se k zahřáté hmotě přidá želatina, důkladně se promíchá a vrací se do mikrovlnné trouby na další 1 minutu.

Naposledy vyjměte marmeládovou hmotu, promíchejte, ujistěte se, že se želatina dobře rozptýlila a jednotku zapněte dalších 1,5 minuty..

Horký džem se nanáší na plochý podnos lemovaný přilnavou fólií. Aby byla marmeláda silnější, je umístěna na 3 až 4 hodiny do hlavního oddílu chladničky.

Připravená hustá marmeláda se z filmu uvolní a rozřeže na porcované kousky.

Jam marmeláda

Džem z marmelády

Tento recept vytváří čistou marmeládu. Tekutý džem se nalije přes síto a uvolní jej z bobulí. Výsledný sirup se zahřívá nad ohněm a pak se smísí s nabobtnanou želatinou. Obrobek se nalije do forem a nechá se vychladnout a ztvrdnout v lednici.

Kanál „Vaření - prostě vynikající“ vám řekne, jak vyrobit marmeládu z jahodového sirupu na bázi želatiny.


Podívejte se na podobné recepty

» » Jak vyrobit lahodnou marmeládu z marmelády - domácí marmeládové recepty