Mashed marmalade: jak vařit doma - vše o mashed marmeládě

Puree marmeláda

Marmeláda může být vyrobena ze šťáv a sirupů, ale ve většině případů je základem domácího dezertu bramborová kaše z bobulí, ovoce a zeleniny, jakož i hotové konzervované ovoce a bobule pro kojeneckou výživu. V tomto článku si povíme více o výrobě marmelády z bramborové kaše..

Složení: agar-agar, dětské pyré, želatina, pektin, pyré, cukr
Čas do záložky: Celý rok


Nezapomeňte, že předtím, než nakrájíte bobule na bramborovou kaši, musíte je předzpracovat - opláchnout, třídit, odstranit sepaly a trosky.

Hotové pyré před přidáním zahušťovadel se filtruje přes síto, aby se zbavily zbytků kůží a malých kostí.

Puree marmeláda

Ovocné pyré

Promyté ovoce je oloupané. Ovoce s hustou dužinou (jablka, hrušky) se vaří v malé vodě nebo se peče, dokud se v troubě nezměkne, a poté se rozdrtí. Měkké ovoce (banány, kiwi, ananas) se vyrazí mixérem ihned po loupání.

Pokud je to nutné, protlačte ovocnou hmotu jemným sítem.

Puree marmeláda

Zeleninové pyré

Hlavní zelenina použitá k výrobě marmelády je dýně. Před očištěním je tepelně zpracována do měkkosti. K tomu můžete použít troubu nebo dvojitý kotel. Doba vaření dýně se pohybuje od 20 do 45 minut a závisí na velikosti dýňových plátků a způsobu přípravy.

Změkčené kusy jsou rozemleté ​​v mixéru, takže pyré je co nejvíce homogenizováno.

Puree marmeláda

Dětské pyré

Nejjednodušší způsob výroby marmelády z bramborové kaše je použití hotového ovoce a bobulového pyré určeného pro kojeneckou výživu. Zde je výběr prostě obrovský. Výrobci nabízejí jak monoprodukty, tak různé směsi ovoce a bobulovin.

Puree marmeláda

Jaké zahušťovadlo použít

Marmeládu z rybízu, šípků, horského popela, jablek, meruněk, broskví a dýně lze připravit bez dalších želírovacích činidel. To je způsobeno přítomností přírodního pektinu v nich.

K pyré z jiných produktů se přidávají prášková zahušťovadla, jako je agar-agar, želatina nebo jablečný pektin..

Puree marmeláda

Jak vyrobit šťouchanou marmeládu

Přírodní marmeláda

Ovoce bohaté na pektin se mele sítem, přidá se cukr a zapálí se. Hmota se vaří dolů, dokud nezhoustne, a poté se rozprostře na podnosy s vysokými stěnami. Vrstva pyré by neměla přesáhnout 20 milimetrů. Sušená pastilka, jak při pokojové teplotě, tak v peci při minimální teplotě.

Puree marmeláda

Na agaru

Pro 500 mililitrů jakéhokoli pyré musíte vzít 1,5 - 2 polévkové lžíce práškového agaru. Nalijte zahušťovadlo 80 ml vody a nechte bobtnat 10-15 minut. Mezitím dejte pyré na oheň a přidejte granulovaný cukr. Množství cukru závisí na tom, z jakého výrobku se pyré vyrábí. Pokud je hmota „prázdná“ v chuti, můžete přidat ½ lžičky kyseliny citronové nebo zmáčknout několik lžic přírodní citronové šťávy. Po úplném rozpuštění cukru se do pyré přidá agar-agar a hmota se vaří za stálého míchání další 2 - 3 minuty..

Hotová marmeláda je rozložena do forem obložených lepicí fólií nebo pergamenem nebo namazána rostlinným olejem.

Marmeláda zcela ztuhne za 1 - 2 hodiny při pokojové teplotě. Komora hlavního oddílu chladničky tentokrát pomůže zrychlit..

Puree marmeláda

Na želatině

Množství želatiny se vezme z výpočtu: 1 polévková lžíce na 200 gramů kapaliny. V souladu s těmito doporučeními bude pro 400 gramů jakéhokoli pyré zapotřebí 2 polévkové lžíce jedlé želatiny. Prášek se rozpustí v 50 ml vody a nechá se 30 minut.

Potom se nabobtnalá hmota zavede do horkého pyré a zředí se cukrem. Hlavní věcí je nepřivádět tekutinu do varu, jinak se marmeláda nezachytí.

Puree marmeláda

Po úplném rozpuštění želatinových krystalů se hmota nalije do forem pro marmeládu. Aby byl dezert silnější, jsou nádoby odesílány do chladničky na 2 - 2,5 hodiny.

Podívejte se na video z kanálu Veselý úsměv o přípravě domácí marmelády z jablek

Na pektinu

Pektin je smíchán s malým množstvím cukru před přidáním do předvařeného pyré. Poté se nalije do horké hmoty a vaří se 5 minut.

Poměr prášku: na 1 kilogram ovocné hmoty vezměte 50 gramů pektinu.

Puree marmeláda


Podívejte se na podobné recepty

» » Mashed marmalade: jak vařit doma - vše o mashed marmeládě