Zimní salát: okurky v korejském stylu s mrkví

V postelích velmi často zůstávají velké přezrálé okurky a letní obyvatelé je jednoduše vyhodí, protože taková zelenina není chutná. Ale můžete si udělat skvělé chutné jídlo - okurky v korejském stylu s mrkví, konzervovaný salát na zimu. Okurky pro takový salát jsou vhodné, což je velmi důležité pro mnohé, absolutně všechny, včetně přezrálých se žlutou kůží. Chuť pokrmu je bohatá na koření, zelenina v takovém salátu je velmi voňavá a křupavá a proces vaření pokrmu nezabírá hostesce spoustu času a úsilí..

Samozřejmě, takový salát nemá nic společného s Koreou, je pojmenován tak, protože veškerá zelenina se nasekává pomocí speciálního struhadla, populárně nazývaného „korejština“..

salát na zimu okurek a mrkve v korejštině

Salát vyrobený podle našeho receptu je skladován déle než dva roky za předpokladu, že je skladován na chladném místě (lednice, sklep atd.).

Budete potřebovat:

 • všechny okurky (přezrálé, zkroucené, se žlutou kůží) - 2 kg;
 • mrkev - 3 velké kusy;
 • česnek - 1 hlava (pokud chcete kořeněné jídlo, můžete si vzít více);
 • koření "Korejská mrkev" - 2 polévkové lžíce;
 • cukr - 4 polévkové lžíce;
 • octová esence - 120 - 130 ml;
 • sůl (hrubá nebo mořská sůl) - 1,5 polévkové lžíce;
 • rostlinný nebo olivový olej bez zápachu - 120 ml.

Doporučujeme, aby ženy v domácnosti dodržovaly uvedené proporce produktů, pokud je salát z okurek a mrkve svinován na zimu ve větším či menším množství..

Jak připravit konzervy na zimu: Korejské okurky s mrkví

 1. Umyjte okurky a mrkev dobře, oloupejte. Silné, žluté, přezrálé okurky by měly být odříznuty v tenké vrstvě. Pokud jsou okurky osivo, měly by být nakrájeny na polovinu a oloupány ze všech semen.
 2. Nastrouhejte zeleninu, mrkev i okurky, do velké mísy (nejlépe do plastové misky). To by mělo být provedeno na struhadle v korejštině.
 3. Do jídla přidejte zbývající ingredience: česnek (jemně nasekaný nožem, můžete protlačit česnek), cukr a sůl, korejský koření, ocet a olej.
 4. Použijte dřevěnou špachtli k míchání okurek s mrkví. Pro míchání je lepší použít dřevěnou špachtli, nedoporučujeme lžíci. Misku zakryjte víkem nebo lepicí fólií.
 5. Vložte salát do lednice přes noc, může být delší (salát může být naplněn na chladném místě až 24 hodin).
 6. Připravte spojovací plechovky. Měly by být sterilizovány společně s uzávěry. Víčka jsou sterilizovány vařením, sklenice nad párou. Pro malé sklenice (od 0,4 do 0,75 l) stačí 10 minut sterilizace.

  Tento salát doporučujeme na zimu v malých nádobách. Například v pollitrových plechovkách.

 7. Vyjměte nakládaný a nakládaný salát, vložte do sklenic, přikryjte víčky, ale nevařte.
 8. Vložte hrnky do hrnce, naplňte je teplou vodou tak, aby pokryla třetinu sklenice, odešlete do sporáku a vařte. Nádoby vařte s výrobkem maximálně 20 minut. Doba varu začíná od chvíle, kdy se voda na pánvi začne vařit. Abyste zabránili tomu, aby sklenice jídla klepalo na dno pánve během sterilizace, doporučujeme tam umístit jakýkoli hustý hadřík a na něj položit nádoby..
 9. Odstraňte konzervy z konzervovaného jídla a okamžitě se sbalte, zabalte ručníkem nebo přikrývkou a nechte vychladnout. Když se salát z přezrálých okurek a mrkve vychladne, můžete ho sníst nebo odložit k uskladnění v lednici, sklepě, spíži, pokud je tam chladno.

Vše je připraveno! Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Zimní salát: okurky v korejském stylu s mrkví