Gluttonový salát s játry - klasický postupný recept s vrstvami fotografií, jak si připravit s okurkami

listový salát z listového těsta s játry v široké bílé desce na stole, nakrájený chléb a dva slané lžičky s kořením

Popis

Obzhorka salát s játry - jedná se o velmi chutné jídlo rozložené ve vrstvách, během jehož ochutnávky je téměř nemožné zastavit. Pro tento účel, stejně jako pro poměrně vysoký obsah kalorií, dostal název své jídlo. Charakteristickým rysem našeho navrhovaného receptu je játra jako hlavní složka. Jako součást jídla se vedlejší produkt stane něžným a chutným, takže i ti, kteří tento produkt opravdu nerešpektují, si s radostí užijí salát..

Jakákoli játra mohou být přijata, například vepřové, hovězí nebo kuřecí. Ten je považován za nejcitlivější a nejcitlivější a produkt z hovězího masa je neuvěřitelně zdravý. V každém případě se řiďte podle vlastních vkusových preferencí..

Pro vaše pohodlí jsme pro vás připravili jednoduchý recept s fotografiemi krok za krokem. Stane se vizuální instrukcí, která pomůže předcházet chybám v procesu vaření. Postupujte podle našich doporučení a uspějete.

Chcete-li snížit obsah kalorií v klasické "Obzhorka" s nakládanými okurkami, můžete použít nekupované, ale domácí majonézu vyrobenou na kefíru.. Takový produkt lze klasifikovat jako dietní a jeho chuť není horší. K vašemu domácímu produktu můžete přidat koření, jako je kari, pro lahodnou chuť..

Hodně štěstí s vašimi kulinářskými experimenty doma!

Ingredience

 • Játra 300 g
 • Nakládané okurky 3 ks.
 • Cibule 3 ks.
 • Majonéza 150 g
 • Rostlinný olej 30 ml
 • Stolní sůl podle chuti
 • Koření podle chuti

Kroky

 1. Připravte si všechny ingredience, které potřebujete k vytvoření klasického ošetření jater z listového těsta doma s krok za krokem receptem. Vybraná játra by měla být nejprve namočena alespoň čtyřicet minut do vody nebo mléka. Tím se zkrátí doba vaření a zvýší se nabídka produktu.. Potom musí být vnitřnosti okamžitě vařeny, dokud nejsou jemné ve slané vodě. Položte zbývající části misky na pracovní plochu tak, aby byly přístupné..

  talíř s vařenými játry, vedle čerstvé mrkve, cibule, okurek a koření

 2. Vařená játra musí být ochlazena a poté nastrouhána na hrubém struhadle nebo nakrájena na tenké proužky. K této složce přidejte majonézu a míchejte, dokud nebude hladká..

  tmavě bílá mísa s nakrájenou vařenou játry a majonézou

 3. Mrkev by měla být oloupána, omyta, usušena a nařezána hrubým struhounem. Oloupejte cibuli, umyjte ji, usušte a nakrájejte na půlky.

  nakrájenou mrkev v misce, vedle talíře a nakrájenou cibuli

 4. Zapálte pánev, přidejte trochu rostlinného oleje a nechte jej zahřát. Poté odešlete cibuli, smažte ji, dokud se nevytvoří zlatý odstín, a mrkev položte na zeleninu. Míchejte ingredience a pokračujte v smažení, dokud mrkev nebude jemná.. Poté smaženou zeleninu vložte do misky a ochlaďte..

  smažené cibule a mrkev v bílé misce na stole

 5. V tuto chvíli nakrájejte okurky na tenké proužky, které se stanou vrcholem jídla..

  nasekané okurky na barevném talíři

 6. To je vše, všechny ingredience jsou připraveny, což znamená, že můžete přistoupit k sestavení salátu po vrstvách. Nejprve položte játra na společnou misku nebo na porcované talíře (polovina celkové hmotnosti). Poté odešlete polovinu okurek a vrstvu vyrovnejte.

  vrstva vařených sekaných jater s majonézou v talíři, nahoře je hrst nakrájených okurek

 7. Pak "Obzhorka" očistěte majonézou a přidejte polovinu smažení. Tuto vrstvu můžete namazat majonézou nebo tento krok vynechat, protože mrkev a cibule již obsahují dostatečné množství rostlinného oleje, takže jídlo bude šťavnaté.

  smažené cibule a mrkev v talíři s nakrájenou okurkou a vařenými játry

 8. Poté musíte znovu dát játra, okurky a mrkev s cibulí. Ozdobte top bylinkami nebo použijte majonézovou síť. Salát Obzhorka s játry, vyrobený podle jednoduchého receptu s fotografiemi krok za krokem, je připraven, zůstává k dispozici. Dobrou chuť!

  hotový listový salát glutton na široké desce, zdobený bylinkami, na stole, vedle sklenic koření a talíř nakrájeného chleba


Podívejte se na podobné recepty

» » Gluttonový salát s játry - klasický postupný recept s vrstvami fotografií, jak si připravit s okurkami