Rybí koláč: zlaté recepty s fotografiemi

Udivující rybí koláč! Jádrem je každodenní pečená mouka plněná rybami. Tvar může být naprosto jakákoli pochoutka. Někdo je omezen na geometrický tvar plechu, který dává nekomplikované čtvercové, obdélníkové nebo kulaté obrysy. A jiní jsou sofistikovaní a předvádějí fantazii, vyřezávají léčbu i ve formě ryby. Těsto na koláče s tak neobvyklou náplní se bere odlišně: obláčky, kvasnice, nekvašené atd. Ano, existuje mnoho variací pečení ryb, stejně jako domácí koláče s bramborami. A to vše není jen chutné jídlo, ale také dekorace každé večeře nebo slavnostního stolu.. 

Rybí koláč: zlaté recepty s fotografiemi

Navrženo Recept na „rybí koláč“ V moderním vaření zdaleka není novinka. Miska k nám přišla z hlubin století a dokázala zaujmout čestné místo mezi vydatnými a chutnými pochoutkami. Staletá stezka provedla v receptu vlastní změny. Například pro zlepšení se k náplni přidá zelenina, byliny, brambory, sýr, koření ... A tento seznam není ani zdaleka úplný! Obecně platí, že kořenitá jemná ryba a sama o sobě jde dobře na základě těsta. Tato skutečnost vysvětluje vysokou popularitu pojmenované pochoutky..

Každý zná uzavřené, otevřené a polouzavřené koláče. Rybí výrobky jsou vyráběny přísně uzavřené, to znamená, že jsou po celém obvodu pevně utěsněny. Toto pravidlo se na ně vztahuje z toho důvodu, že horní „kryt“ chrání náplň před vysycháním a udržuje ji šťavnatou, mírně vlhkou déle. Rozmanitost ryb na koláče není nezbytná! Ať už je to slané moře nebo čerstvá řeka, s bílým masem nebo červenou ... Volba je čistě individuální! Stačí ji připravit správně.

Rybí koláč: zlaté recepty s fotografiemi

Příprava jídla

Hlavními ingrediencemi misky jsou pšeničná mouka a samozřejmě ryby. Mouka je vybrána bílá, prémiová, předem prosetá na sítu. Příprava ryb se provádí důkladněji. Měl by být rozmrazen předem (pokud je vybrán zmrazený produkt), pokud je to nutné, střeva, čištění, odstranění hřebenů a ploutví a drobů. Filé se nakrájí na úhledné kousky, aby se vařily současně s těstem a, což je důležité, rovnoměrně. 

Rybí koláč: zlaté recepty s fotografiemi

Podle tradice těsto na rybí koláč musí být určitě „naživu“. Za tímto účelem se hnětí na kvašené mléčné výrobky (například kefír nebo jogurt), na kvasinky nebo pivo. Najdete recepty těsta, ve kterých se kombinuje několik jmenovaných ingrediencí, které mění strukturu mouky a chuť samotné pochoutky. Používají se metody přípravy těsta a jak chutná a jednoduchá rychlá pizza. A pro sladkost se nejprve položí vejce, máslo a mléko. Individualita každého produktu je dána možností svobodného výběru ingrediencí!

Rybí koláč: zlaté recepty s fotografiemi

Rybí koláč: rychlý

Jemnosti výroby rychlého koláče jsou ve speciálním těle. Promíchání navrhované možnosti bude trvat asi 5-7 minut. A zároveň se ukáže, že chuť je neobvykle vysoká a zajímavá. Domácí chutné občerstvení můžete překvapit tím, že jej doplníte z následujících složek: 500 ml 3,2% kefíru, sklenice mastné majonézy, 2 slepičí vejce, půl lžičky. soda, mouka pro hnětení, 1-2 lžíce. cukrový písek, špetka chloridu sodného. A pro mleté ​​maso budete potřebovat asi 1 kilogram růžového filetu z lososa, pár cibule, 70 g másla, koření podle chuti.

Základna je hnětena v hluboké misce. Pro ni jsou uvedené produkty kombinovány, lehce je šlehací vidličkou a přidáním malé pšeničné mouky. Přidá se tolik mouky, aby konzistence hmoty byla na tloušťce zakysané smetany, jako na „Rybí koláč“. Ne příliš silné těsto se pečlivě "rozbije" šlehačkou, aby se odstranily hrudky a získala se maximální rovnoměrnost.

Rybí koláč: zlaté recepty s fotografiemi

Růžový losos je rozebrán na malé kousky, převeden na plochý talíř a osolen a pepřen okem. Cibule jsou rozděleny do půlkroužků. Pečicí plech zapnutý želé koláč potažený rostlinným tukem. První vrstva je vyrobena z těsta a na ní jsou rozloženy kousky růžového lososa. Na vrcholu náplně jsou položeny cibule a malé kostky másla. Voňavé zelené nebudou zbytečné! Poté se obrobek nalije zbytky těsta a umístí se do horké trouby. V tomto případě by provozní teplota měla být asi 200 ° C.

Mimochodem, úspěch veškerého vynaloženého úsilí závisí na výběru pekáče! Litinová verze je považována za optimální, protože umožňuje pečení produktu rovnoměrně, protože má vynikající účinek distribuce tepla. Pokud litina není k dispozici, udělá to silnostěnný nepřilnavý hliníkový nádobí (cenově dostupnější kuchyňské nádobí dnes). Není dobré konzervovaný rybí koláč skleněné nádoby, byť odolné vůči teplu. 

Rybí koláč: zlaté recepty s fotografiemi

Mísa pečená na plnou připravenost je určitě kontrolována zápasem nebo párátkem (aby těsto nepřilepilo k tyči). Pokud obrobek "Z listového těsta rybí koláč»Vlhký vnitřek, vrstva je pokryta fólií a nějakou dobu pečena v troubě. Po vyjmutí kulinářského produktu z formy je lubrikováno vysoce kvalitním margarínem nebo máslem a také rybí kastrol, zabalené v pergamenu nebo ručníku a držené v této poloze asi půl hodiny, udržují v teple a umožňují koláče nasáknout tukem pro šťavnatost a lesk krusty. 

Rybí koláč: zlaté recepty s fotografiemi

Rybí koláč: droždí

S úsilím a pohráváním s kynutého těsta, "Rybí koláč. Recept s fotografií„Výsledkem je, že vám poskytne obrovské gastronomické potěšení. Těsto se zvedá dobře a vyjde uvolněné a doslova tající v ústech. Pro pečení je lepší zvolit suché, okamžité droždí, protože to výrazně sníží čekací dobu na „vzestup“ moučné základny. Složky pro ošetření budou: 500 ml ne příliš mastného kefíru, 10 g suchých kvasnic, 2 vejce, 3 lžíce. cukrový písek, 2 lžičky. stolní sůl, o něco více než kilogram pšeničné mouky a 6 lžiček. rafinovaný libový olej. Plnění se provádí z ryb podle individuální volby (nejlépe filé), několika hlavic cibule, 50 g másla, soli a pepře. 

Připravuje se droždí těsto. Mělo by mu být dovoleno několikrát vstát, následovat mazlení a „zvedání“ v teple. Mezitím „dozrává“, nádivka se vyrábí ve vhodné hluboké misce. Za tímto účelem se rybí filé solí, ochucují mletým pepřem, nakrájejí na podlouhlé úzké kousky a smíchají s cibulkou a nakrájejí na proužky. Pro piknik lze směs posypat citronovou šťávou a před použitím ji nechat chvíli stát, marinovat. Pokud chcete do náplně vložit například papriku nebo brambory, pak je předběžně povolte v oddělené misce, dokud se nevaří. Pečené zboží se zeleninou má bohatší a bohatší chuť.

Rybí koláč: zlaté recepty s fotografiemi

Těsto v této době poroste dobře. Pečicí mísa je potažena tukem a na ni je položena první vrstva těsta. Na něm se vytvoří vrstva mletého masa, která rozdělí kousky ryb rovnoměrně a pevně k sobě. Nasekané máslo se umísťuje na ryby. To vše je pokryto těstem, sevření okrajů prsty. Budoucí ošetření se umístí do trouby, zahřeje se na 180 až 200 ° C a peče se, dokud se na povrchu nevytvoří krásná a chutný zlatohnědá kůra. Výkon ohně lze snížit, pokud droždí těsto rybí koláč příliš rychle začala zhnědnout. Pochoutka připravená na připravenost je vyjmuta z plechu a přenesena na rovnou misku. Pro lesk jej můžete namazat olejem a na pár minut jej přikrýt plátěným ubrouskem..

Rybí koláč: zlaté recepty s fotografiemi

Rybí koláč: "Lízat prsty"

Tak určitě, droždí rybí koláč obtížné srovnávat s obláčky nebo nevýrazou. Pečení na prášek do pečiva s ním však může konkurovat. Navrhovaná varianta nevyžaduje žádné zvláštní dovednosti a skvělé kulinářské zážitky, ale příprava je poměrně jednoduchá. Těsto pro něj je vyrobeno z následujícího seznamu produktů: 1 vejce, 100 ml mléka (můžete zakysat), 4 lžičky. prášek do pečiva, 200 g másla, 3 šálky bílé mouky ,? tsp sůl. Mleté maso na jídlo je vyrobeno ze 400 g rybí filé, 2 lžičky. čerstvě vymačkaná citronová šťáva, koření dle vlastního uvážení, 2-3 cibule, 30 g zakysané smetany, 3 lžíce. majonéza a byliny. Zelení budou velmi užitečné v jakémkoli rybím pokrmu - domácí moučné výrobky jsou také doprovázeny: jak bramborové palačinky, a rybí koláče. 

Rybí koláč: zlaté recepty s fotografiemi

Především je kuřecí vejce mláteno mixérem s mlékem. Do výsledné hmoty se postupně zavádějí: kamenná sůl, ne jodizovaná, roztavené máslo, prášek do pečiva. Po každém novém přidání se směs důkladně vyšlehá. Pak se do ní nalije mouka a hnětí se sypké, spíše měkké těsto, které se nechá na stole půl hodiny.

A zatímco „odpočívá“, rybí filé se nakrájí na úhledné kousky, posype speciální kořením a solí a mírně se nalije citronovou šťávou. Žárovky jsou samostatně nasekány na půl kroužky a dokud nejsou smíchány s jinými produkty.

Rybí koláč: zlaté recepty s fotografiemi

Odpočívané těsto je rozděleno do dvou koulí. První je vyložen plachtou v mazané formě. Vrstva ryb a cibulových polokroužků je na něm položena. Náplň je namazána majonézou a posypána nasekanými bylinkami. Vrstva másla poskytne potřebnou šťavnatost. Kus je zakrytý válcovanou druhou koulí těsta a jeho okraje jsou sevřeny. Vrchní část produktu je pokryta majonézou, která dává pečenému zboží zlatohnědou kůru. Koláč se peče v peci při teplotě asi 200 ° C po dobu jedné hodiny.

Rybí koláč: zlaté recepty s fotografiemi

Rybí koláč: s konzervovaným jídlem a rýží

Pokud je hotovo konzervovaný rybí koláč, pak je lepší brát konzervy, jak se říká, přirozeně, a ne v oleji a v žádném případě v rajčatech. Harmonicky zapadají do receptury saury nebo růžového lososa. Kromě ryb (pro dvě plechovky, podložky) budete potřebovat 100 g vařené rýže, pár cibule smažených v rostlinném oleji. Konzervované jídlo je dekantováno a hněteno vidličkou a poté smícháno se smaženou cibulkou (více se chutí a chutí) a rýží. Těsto je v tomto případě vhodnější čerstvé nebo šupinaté. K takové pochoutce můžete přidat omáčku. například, fazolová rajčatová omáčka nebo vydatný sýr.

Rybí koláč: zlaté recepty s fotografiemi

Rybí koláč: nafoukněte v pomalém hrnci

Je velmi praktické použít k přípravě domácích lahůdek multicooker. Složky pro pojmenovaný listový dort budou: 2 plechovky konzervovaného růžového lososa, 250 g hotového listového těsta, 1 cibule, 1 vejce, 300 g sýru Adyghe a můžete přidat vařenou rýži pro sytost a kořeněné bylinky pro vůni. 

Na rybí koláč s rýží berou těsto z listového těsta jako hotové - zakoupené - a připravují ho sami. Druhá možnost je však dlouhá a obtížná, protože těsto z listového těsta je obtížné provést. Zmrazená vrstva "obláčky" je proto rozmrazena, mírně vyválena a rozprostřena v misce pro více vrstev, předem promazána. Při testu se vytvoří spodní strany. 

Sýr Adyghe se nakrájí na malé kostky. Růžový losos je rozdrcen vidličkou, do které vypouští tekutinu. Sýr a ryby jsou kombinovány s rýží, cibulí a bylinkami. Nasekané zelené cibule bude také dobře fungovat. Smíšená náplň se umístí do mísy a pečení v pomalém sporáku shora se nalije rozšlehaným šlehačkou s kuřecím vejcem. Na rozdíl od jiných typů koláče není v tomto případě těsto na sebe položeno. Zařízení se na 50 minut zapne do režimu „Pečení“. Při zvukovém signálu se multicooker otevře, ošetření se mírně ochladí a poté se opatrně odstraní po stranách.

Rybí koláč: zlaté recepty s fotografiemi

Tipy na vaření: 

- Před pečením musí být obrobek propíchnut vidličkou, aby se uvolnila pára a dobře se pečlo.

- Miska se bude péct rovnoměrněji, pokud v plechu na pečení, při tvorbě produktu, zůstanou kolem obvodu nebo průměru mezery.

- Zvláště pochoutka listového těsta rybí koláč, nenechávejte vychladnout v železné formě. Jinak může kovová chuť jít na léčbu..

- Můžete se vyhnout spálení zakrytím produktu listem papíru namočeným ve vodě. Nebo se do trouby umístí pod formu mísa s vodou..

- Pokud je pečená mísa lehce spálená nebo přilepená ke dnu pečicího plechu, musí být 3-4 minuty udržována na páře a z listu musí být teplá..


Podívejte se na podobné recepty

» » Rybí koláč: zlaté recepty s fotografiemi