Historie koláče z osetie

Historie osetských koláčů pochází z dávné a vzdálené minulosti, a to je nejzajímavější. Takový dort začíná rituálem, to znamená, že takové koláče byly čistě rituální povahy, byly připravovány pouze na zvláštní objednávku a na jejich výrobu existoval velmi přísný recept, který měl být v každé rodině a procházel po ženských liniích - od babičky k matce , z matky na dceru. Bylo přísně zakázáno měnit recept Osetského koláče v rodině, ale jak víme, každá hospodyňka mohla něco přidat nebo odstranit z receptury zcela bezvýznamně, aby si toho nikdo nevšiml.

Historie koláče z Osetie

Osetský koláč je považován za nezbytný pokrm pro jakoukoli denní dobu a každý den - pracovní den nebo svátek. Osetský koláč lze nyní koupit i v obchodě, kde se prodává čerstvý chléb, nebo dokonce ve velkých obchodech s vlastní malou kuchyní. Dříve byl osetský koláč stejně jako celá večeře nebo jiný stůl připravován výhradně ženami. Pro muže bylo zakázáno vařit ještě víc: pro ně to bylo ponižující povolání. Takže v dávné a nedávné minulosti, stejně jako v některých oblastech nyní, všechno vaření spočívalo na bedrech žen. Ženy neměly ani při vaření nárok na odpočinek. A mezi všemi pokrmy na večeři byl osetský koláč, který byl umístěn ve středu stolu, povinný..

Mimochodem žena připravovala osetský koláč, všichni viděli, jakou milenku v domě byla. V nedávné minulosti se osetské koláče staly nejen povinnými pro několik rituálů, ale také vstoupily do každodenního života každého osetského. Tyto koláče se začaly připravovat na setkání s novými hosty doma, na prázdniny nebo dokonce smutek. Osetské koláče byly na stole téměř celý den a každý den byly vždy čerstvé a nejchutnější ze všech jídel na stole.

Stoly v Osetii byly vždy naplněny mnoha různými pokrmy, které jsou součástí kuchařské knihy každé hostitelky. Hlavní jídla zde byla maso vařené v kotlíku a samozřejmě koláče. Výplň, pro kterou bylo možné měnit: ráno si hosteska mohla připravit osetský koláč s mírně sladkou náplní a na večeři - s mírně slanou nebo obecně nekvašenou náplní. Tento dort může být plný jednoho, ale můžete ho použít jako svačinu.

Historie koláče z Osetie

Historie osetských koláčů pochází z dávné minulosti, a to i z kuchyně kočovných Alanů - předků Osetanů, kteří velmi respektovali všechny rituály a vykonávali rodinné obřady, pro které bylo nutné vařit koláče podle přísné receptury pro ženy. Přes přísné tajemství přenosu receptury v rodině je nyní tento recept na osetský koláč k dispozici všude, a dokonce i nyní je připraven v jiných zemích, které se v historii zcela liší nebo starověké zvyky a rituály. Tento recept byl také postupem času velmi upraven. Nyní je obtížné najít skutečný, skutečný recept na osetský koláč, jako ve starověku, a můžeme říci, že je dokonce nemožné, protože přítomnost a veškerý pokrok, který tak zakořenil v našich životech, změnil návyky a chování všech lidí, všech národů, dokonce i tak přísných zvyků, jako je Osetie.


Podívejte se na podobné recepty

» » Historie koláče z osetie