Pepřový salát

Léto již skončilo, ale horká sezóna pro ženy v domácnosti pokračuje, protože nyní je čas vařit saláty na zimu z lilku, rajčete nebo pepře. Asi nejoblíbenějším pokrmem je tradiční lecho - pepřový salát na zimu.
Konzervování salátů z papriky je bohatá na mnoho receptů s přidáním různých druhů zeleniny a koření.

Pepřový salát

Rajčatový a pepřový salát
Omyjte červený pepř (4 kg), vyjměte jádro, blanch ve vroucí vodě po dobu 2 minut, poté ochlaďte vodou. Zpracované papriky nakrájejte na proužky. Omyjte zelená rajčata (4 kg) nakrájená na tenké plátky. Na plátky nakrájíme také 2 kg cibule, jemně nasekáme 400 g celeru.


Míchejte ingredience, přidejte půl sklenice soli, půl sklenice cukru, lžičku mletého černého pepře a octa. Ucpejte sterilní sklenice. Sterilizujte sklenice při 100 stupních (litr - půl hodiny).
Bulharský pepřový salát
Posuňte rajčata do mlýnku na maso tak, aby výstup byl 5 litrů, dejte nádobu s rajčaty do ohně a přidejte sklenici cukru, 3 polévkové lžíce soli, sklenici rostlinného oleje a pepře. Celá tato směs musí být uvedena do varu..
Zpracování 1,5 kg barevných paprik: umyjte, ořízněte stonek a odstraňte semena, nakrájejte na proužky. Kousky papriky, cibulové kroužky (1,5 kg), plátky mrkve (1 kg) přidejte do vařené rajčatové omáčky a vařte 15 minut od okamžiku vaření.
Připravený salát nalijte přímo z ohně do sterilizovaných nádob. Nevypírejte teplo, dokud není poslední plechovka srolována. Překlopte plechovky a zabalte je do přikrývky.


Podívejte se na podobné recepty

» » Pepřový salát