Zelený rajčatový salát

Domov zelený rajčatový salát - pikantní a chutné. Díky velmi krátké době tepelného zpracování si ve svém složení zachovává téměř všechny vitaminy a živiny zeleniny. Proto zimní rajčatové saláty hostesky často vaří.

Zelený rajčatový salát


Mezi širokou paletou zelených rajčatových receptů lze rozlišit následující salát. K jeho přípravě potřebujete:

  1. 3 kg zelených rajčat;
  2. 1 kg mrkve;
  3. 1 kg papriky;
  4. 1 kg cibule;
  5. pár feferonek;
  6. 100 ml octa 9%;
  7. 300 ml rostlinného oleje;
  8. 300 g granulovaného cukru;
  9. 100 g soli.

Zelený rajčatový salát

Rajčatový a pepřový salát s mrkví začíná vaření zeleniny. Zelená rajčata jsou nakrájena na tenké kruhy nebo plátky. Bulharský pepř, feferonka a cibule se nakrájí na proužky. Mrkev se třením ředí.

Nasekaná a připravená zelenina se převede na pánev (smalt). Přidá se granulovaný cukr, sůl, olej a ocet. Salát se smíchá a na sporáku se nechá vařit po dobu 25-30 minut. Připravený recept je uložen ve sklenicích, sterilizován po dobu 20 minut a srolován s víky (kov).

Zelený rajčatový salát

zelený konzervovaný rajčatový salát ukazuje se jasně a barevně, díky rozmanitosti barev jednotlivých složek (zejména pokud jsou papriky užívány v různých barvách). Stane se skutečnou ozdobou slavnostního nebo jídelního stolu. S takovým občerstvením můžete dokonce překvapit hosty. Recept se ukáže být ještě bohatší na chuť a vůni, pokud do něj přidáte nakrájené bylinky nebo česnek vytlačený v česnekovém lisu.

Zelené rajčatové saláty nejsou o nic horší než zralé červené rajčatové saláty. Některé recepty jsou ještě lepší. A jsou připraveny mnohem snadněji a rychleji, protože nezralé plody nevyžadují zvláštní zpracování.


Podívejte se na podobné recepty

» » Zelený rajčatový salát