Okurky, rajčata. Salát na zimu

Konzervování salátů pro zimu je skvělý způsob, jak si zapamatovat chuť letní zeleniny v chladném období a získat spoustu užitečných látek. Kromě toho jsou takové saláty dobrým způsobem, jak zhubnout, pokud je budete jíst prakticky bez chleba..
Co potřebujeme pro chutný a zdravý salát?? Okurky, rajčata, salát na zimu mohou být vyrobeny pouze z těchto dvou druhů zeleniny, samozřejmě přidáním potřebného koření a dalších přísad. Můžeš udělat salát z okurek a rajčat s jablky na zimu - dopadne to dobře!

Okurky, rajčata. Salát na zimu


Vezměte v poměru 5: 1 rajčata a okurky. Všimněte si, že byste si měli vybrat mírně nezralá silná rajčata. Nejlepší je dát přednost krémovým rajčatům.


Nakrájejte rajčata na klíny a okurky na půlkruhy. Je lepší nerušit nasekanou směs znovu, aby rajčata šťávu neopustila, ale okamžitě ji rozprostřela v litrových nádobách..
Rajčata samozřejmě uvolní trochu šťávy, musíte ji nalít do hrnce, přidat 1 litr vody a vařit po dobu 3 minut. Pak je třeba přidat sůl (2 polévkové lžíce bez vrcholu), cukr (4 polévkové lžíce bez vrcholu), 4 lžičky octa, bobkový list. Tuto marinádu přiveďte k varu a poté nalijte do připravených nádob až k ramenům. Dříve by se do každé nádoby měla dát koření (několik luskových lusků a 3-4 černé lusky).
Nádoby sterilizujte 8-10 minut.
V zimě budete muset vypustit solanku ze sklenice, přidat zeleninový olej do salátu, nakrájet cibuli a budete mít velmi chutný zimní salát!


Podívejte se na podobné recepty

» » Okurky, rajčata. Salát na zimu