Okurkový salát na zimu

Mnoho žen v domácnosti se připravuje na zimu jinak předení recepty na zimu ve formě okurkových salátů. A někteří z nich jednoduše ohromí naši fantazii svou bohatou chutí a rozmanitostí. To není překvapivé! Po změně, odstranění nebo přidání jakékoli přísady do salátového okurky na zimu získáte zcela jiné jídlo. Zimní okurkové saláty vám pomohou projít chladnou sezónu bez čerstvé zeleniny. A jedí s radostí!

Okurkový salát na zimu

Okurkový salát na zimu č. 1
K přípravě prvního salátu budete potřebovat následující produkty. Pro 4 kg okurek se tedy vybere 1,5 kg cibule a 0,3 kg zeleně (například kopr a bazalka). Promyté okurky se nakrájejí na kostky nebo tenké kruhy - oloupaná cibule se jemně naseká - promyté greeny se nasekají. Výsledné ingredience jsou dobře promíchány a umístěny do pánve s vodou. 300 ml slunečnicového oleje, 250 ml stolního octa, 4 lžíce. sůl a 3 lžíce. Sahara. Salát se vaří v pánvi asi 15-20 minut - čas závisí na síle ohně. Hotový salát se převede do sterilizovaných nádob a převalí se.

Okurkový salát na zimu

Okurkový salát č. 2

Pro druhou verzi zimního salátu se odebírají čerstvé okurky (4 kg) a nakrájejí se na kruhy o tloušťce 1 cm. Cibule (1 kg) se nakrájejí na kroužky nebo půlky, jak se vám líbí, nebo jemně nasekané. Okurky a cibule se kombinují a plní vodou. K nim se přidá 200 g cukru, 4 lžičky. sůl, malý stolní ocet a 200 ml slunečnicového oleje. Po 5 tabletách aspirinu se důkladně promíchají a také se přidají na pánev. Okurkový salát by měla být ponechána vyluhovat po dobu 4 hodin, a poté sterilizovat sklenice, vložte do nich salát a nalijte marinádu.

Okurkový salát na zimu

Salát na zimu z okurek a cibule č. 3
K vaření vezměte 2,5 kg čerstvých okurek, 100 g kopru a 600-700 g cibule. Vše je nakrájeno na vhodné kousky a smícháno s 2 lžícemi. sůl, 1 lžíce. cukr a 200 ml octa 6%. Odděleně se 200 ml slunečnicového oleje zahřívá na pánvi, nechá se vychladnout a nalije do zeleniny. Salát by měl stát 40 minut, vařit. Výsledný salát je naplněn plechovkami? část. Poté musíte vzít širokoobjemovou pánev, nalít vodu a vložit do ní sklenice salátu, zakryté víky. Je nutné, aby voda téměř úplně zakrývala plechovky. V této poloze se sklenice zahřívají, dokud voda nevřeje a dalších 20 minut. Během této doby by měly okurky mírně zžloutnout. Po 20 minutách se plechovky vyjmou a pevně zašroubují, dokud jsou horké.

Okurkový salát na zimu

Okurkový salát č. 4
Čtvrtý recept s přidáním mrkve a cibule. Pro 7 kg okurek se sklízí 1 kg mrkve a 2 kg cibule. Všechny potřebné ingredience se nakrájejí na malé kousky, přidají se smíšené a nakrájené zelené zeleniny (vybrané podle vlastního uvážení). K výslednému salátu se přidají 3 lžíce. sůl a cukr, přidejte 100 ml 30% octa a 300-400 ml rostlinného oleje. Všechno je opět dobře promíchané a ponecháno na jeden den. Poté se okurkový salát na zimu položí do sklenic, sterilizuje se a srolovat.
Podívejte se na podobné recepty

» » Okurkový salát na zimu