Salát na zimu. Okurky a cibule

Skvělá zimní svačina pro všední dny a svátky je salát na zimu "Okurky, cibule". Krása tohoto salátu spočívá v tom, že i v zimě v něm zůstane chuť a vůně čerstvých okurek, jako by byly právě vybrány ze zahrady. Okurka saláty na zimu ozdobí každý stůl důstojně a dokonale doplní hlavní jídla. Chcete-li si pochutnat na čerstvosti okurek za chladu a pochlubit se za to, vyhrňte si hned několik sklenic tohoto salátu..

Salát na zimu. Okurky a cibule

Lahodný salát na zimu "Okurky, cibule" připraveno z:

  1. 2 kg okurek;
  2. 200 g cibule;
  3. 100 ml 6% octa;
  4. 25 g soli;
  5. 10 černých pepřů;
  6. 250 ml rostlinného oleje;
  7. 50 g zeleně;
  8. 10 stroužků česneku;
  9. 2 malé hořké papriky.

Je lepší brát malé okurky na salát s nezralými semeny. Vymývají se, suší se a nakrájejí na kruhy o tloušťce 0,7 až 1 cm, česnek a cibule se oloupají z slupky a nakrájejí na plasty a prsteny. Zelení se umyjí, nechají se odtéct a jemně nasekat.

Salát na zimu. Okurky a cibule

Všechny připravené ingredience se umístí do smaltované nádoby. K nim se přidává sůl, rostlinný olej a stolní ocet. Všechno se smíchá a nechá se 30 minut rozpouštět sůl a uvolňovat šťávu. Poté se salát opět dobře promíchá.

Černé pepře a lusky na pepř jsou umístěny na dno sterilizovaných čistých nádob. Sklenice se plní okurkovým salátem, zakryjí se víky a odešlou se sterilizovat při teplotě 1000 ° C po dobu 15–20 minut.

Salát na zimu. Okurky a cibule

Potom jsou plechovky hermeticky srolovány, obráceny vzhůru nohama, dokud zcela nevychladnou. Uloženo salát na zimu "Okurky, cibule" v chladné místnosti. U různých zimních přípravků můžete přidat další. chutný okurkový salát na zimu: okurky se zelím, okurky se cuketou nebo jinou zeleninou.


Podívejte se na podobné recepty

» » Salát na zimu. Okurky a cibule