Džem ze zelených rajčat a vápna. Recept s fotografiemi krok za krokem

Člověk musí takovou pochoutku ochutnat pouze jednou zelený rajčatový džem, a milovat to jednou provždy. Intenzivní chuť, jasná barva, želé a jemná konzistence džemu s citrusovou vůní nenechají nikoho lhostejným. Pokud se již nudíte s klasickými recepty džem a džemy, které z roku na rok připravujete ze standardních bobulí a ovoce, pak je čas potěšit vaši domácnost něčím originálním a novým.

Vařte pro ně lahodnou zvědavost - zelený rajčatový džem - a nebudete se mýlit. Jak víte, džem vyrobený pouze z rajčat bude chutný, ale ne aromatický. Pro aroma a chuť přidávám vápno. 

Tento recept na rajčatový džem je v některých ohledech velmi podobný receptu rajčatový džem c, má pouze rovnoměrnější a hustší konzistenci. Hotový zelený rajčatový džem se ukáže být sladký a kyselý, ale ne sladký. Je perfektní jako dezert pro čaj a plní domácí pečivo. 

Připravit jam se zelenými rajčaty a limetkou budete potřebovat následující produkty:

  • Vápno - 1 ks.
  • Zelená rajčata - 1 kg.
  • Cukr - 300 g.

Džem ze zelených rajčat a vápna - recept

jam se zelenými rajčaty a limetkou

Zelená rajčata nakrájejte na stejné plátky. Během procesu vaření ztratí jakékoli ovoce nebo zelenina svůj tvar a stává se měkčím, takže si musíte vybrat tvrdé nezralé ovoce na marmeládu. Nebojte se o chuť: rajská chuť se prakticky necítí, vápno přidá do džemu příjemnou kyselost a cukr - sladkost.

jam se zelenými rajčaty a limetkou

Vložte rajčata do velké nádoby a zakryjte cukrem, důkladně promíchejte a nechte trochu uvařit. 

jam se zelenými rajčaty a limetkou

Vložte rajčata do hrnce a zahřejte. Necháme se vařit v cukrovém sirupu a když jsou hotové napůl, vymačkejte šťávu a položte kůži na stejné místo.. 

jam se zelenými rajčaty a limetkou

Pomocí mixéru rozdrťte rajčata a limetkovou chuť do homogenní hmoty - čím jemnější, tím chutnější bude jam. Džem okamžitě vychladne a poté ji můžete okamžitě nalít do sklenic. Pokud se rozhodnete udělat velmi malé množství džemu, pro testování se nebudete muset obtěžovat sterilizací - ale pokud se rozhodnete důkladně se připravit na zimu, připravte sklenice a víčka.

Bude stačit držet sklenice nad párou vroucí vody, dokud nebudou napařeny. Můžete to také udělat v mikrovlnné troubě nebo troubě: nalijte trochu vody na dno nádoby a vložte ji do přístroje na několik minut..

jam se zelenými rajčaty a limetkou

Díky tomuto neobvyklému receptu můžete nejen marinovat zelená rajčata, ale také z nich udělat vynikající dezert.. Džem ze zelených rajčat s limetkou může být potřen chlebem nebo jednoduše omyt horkým čajem.

Pozvěte své přátele na čaj se zeleným rajčatovým džemem - a ocení váš kulinářský talent, jak si zaslouží, protože nikdy nezkoušeli tak odvážné kulinářské řešení. Také můžete vařit Arménský zelený rajčatový salát

Džem ze zelených rajčat a vápna. Fotografie

jam se zelenými rajčaty a limetkou

Irina Malikhova 


Podívejte se na podobné recepty

» » Džem ze zelených rajčat a vápna. Recept s fotografiemi krok za krokem