Zelený rajčatový džem

Pokud máte nezralá zelená rajčata ve vaší zahradě a najednou je zima, nespěchejte, abyste je zahodili, pokuste se vytvořit velmi neobvyklé, ale velmi lahodný zelený rajčatový džem, což jistě překvapí celou vaši rodinu a přátele a stane se jedním z vašich oblíbených domácích úkolů na zimu.

Zelený rajčatový džem

tak, zelený rajčatový džem - recept příprava s podrobným popisem.

Povinné ingredience pro výrobu zeleného rajčatového džemu:

Zelená rajčata - 1 kilogram

Granulovaný cukr - 1,2 kilogramu

Kyselina citronová - 2 gramy

Vanilkový cukr - 2 gramy

Voda - 1 sklenice.

Způsob výroby zeleného rajčatového džemu.

Aby vás opravdu chutná, aromatická a něžná zelený rajčatový džem pro jeho přípravu by mělo být vybráno malé, těsné, nepoškozené ovoce. Odstraňte z nich stopky, důkladně je opláchněte pod tekoucí studenou vodou a osušte.

Dále je třeba odstranit ze všech rajčat semínka malou kávovou lžičkou a poté rajčata sami položit do vroucí vody na 2-3 minuty. Potom by měly být vyjmuty a umístěny do speciální smaltované nádoby, jaké obvykle vaříte Jahodová marmeláda nebo jakékoli jiné.

Poté se rajčata nalijí předem připraveným cukerným sirupem a uloží se na chladné místo na 7,5 - 8 hodin.

Po uplynutí stanovené doby by se pánev se zelenými rajčaty v cukrovém sirupu měla umístit na mírně zahřátý a přivede se k varu a vařte do měkkého stavu, nezapomeňte promíchat a vařenou pěnu vyjmout štěrbinovou lžičkou. 5 minut před koncem vaření musíte do džemu přidat kyselinu citronovou, vanilkový cukr a vše důkladně promíchat.

Zelený rajčatový džem

Připravený zelený rajčatový džem musí být zcela ochlazen a teprve poté zabalen do předem připravených čistých, suchých sterilizovaných skleněných malých sklenic. Dále musí být sklenice pevně utěsněny vařenými víky a zaslány ke skladování meloun jam, ve sklepě nebo spíži, kde je chladno, sucho a temno.


Podívejte se na podobné recepty

» » Zelený rajčatový džem