Adjika z rajčat s křenem

Adjika z rajčat s křenem obvykle připravené bez tepelného zpracování. Tato metoda výrazně šetří čas strávený při vaření a také zachovává všechny vitamíny obsažené v zelenině v adjika na maximum. Adjika na zimu s křenem se běžně nazývá křen nebo gorloder. Ale bez ohledu na jména, vaření adjika se nemění. Můžete si vybrat pouze to, co chcete přidat do jídla: česnek nebo feferonka.

Adjika z rajčat s křenem

Adjika z rajčat s křenovou přípravou začíná přípravou potřebných produktů. Pro recept, který potřebujete:

  • 7 kg rajče;
  • 200 ml rostlinného oleje;
  • 1 šálek (200 g) česneku
  • 1 šálek strouhaného křenového kořene;
  • 1 šálek hrubé soli
  • 6 lusků feferonky.

Adjika z rajčat s křenem

Zralá rajčata se promyjí a nakrájejí na klíny. Rajčata adjika, pokud je to možné, lze loupat. Pak se ukáže, že se jedná o jemnou, homogenní konzistenci..

Pálivé papriky se loupají a nakrájejí na velké kousky.

Poté, co rajčata, feferonky a oloupaný česnek prošli dvakrát v mlýnku na maso.

Výsledná hmota se pak smísí v odměrné misce (mísa nebo pánev) s nastrouhaným křenem, rostlinným olejem a solí. A stále se mísí (vždy s dřevěnou lžící), dokud se zrna soli nerozpustí.

Dokončeno adjika rajče na zimu to není vařené s křenem, ale je okamžitě přenesen do suchých čistých sklenic a uzavřen nylonovými víky.

Nejlepší je ukládat adjiku na chladných místech..

Adjika z rajčat s křenem

Adjika se používá nejen jako svačinu. Často se používá jako koření na maso, s ním se koření boršč, dušené maso nebo kharcho. A pak "Rajče Adjika s křenovými recepty vyžadují určité úpravy, aby se zvýšila kořenitá vůně a chuť: méně soli, přidaný ocet, sekané bylinky, koriandr, mleté ​​vlašské ořechy, sušená bazalka a koriandr.


Podívejte se na podobné recepty

» » Adjika z rajčat s křenem