Meloun na zimu v litrových nádobách: recepty krok za krokem s fotografiemi

Zachování “Meloun na zimu v litrových nádobách„Je to lahodné občerstvení pro zimní stůl. Ale zároveň velmi praktické! Meloun má krátkou trvanlivost.

A aby v zimě „přinesli“ tyto šťavnaté sladké bobule, využijí příležitosti k jejich uzavření ve sklenicích. Konzervace v litrové nádobě je výhodná, protože nebude mít čas na stagnaci v nezakryté formě, kyselé nebo fermentované. Je rozdělena - pro použití najednou!

Meloun na zimu v litrových nádobách

Metody moření a solení vám umožní zavřít konzervovaný meloun v různých variantách. Každá z nich se neliší složitostí ve srovnání s úžasným výsledkem. Korkové melouny doporučujeme několika nejpraktičtějšími způsoby, které jim umožní konkurovat oblíbeným přípravkům z rajčat, okurek nebo jablek..

Meloun na zimu v litrových nádobách

Recept 1

Před zahájením přípravy se stanoví metodou řezání: plátky, kostky, s krustou nebo bez ní. Můžete také pokrýt celé vodní melouny, ale bude to vyžadovat větší nádoby (vany, sudy atd.). Pro kompaktní domácí spíž jsou užitečné litrové plechovky. Pokud jde o krusty, jsou hlavně odříznuty..

Ovocné plody jsou však ponechány tak, jak jsou, což zachovává původní tvar řezu. V základním receptu se náplň připravuje z vody a koření. V případě potřeby přidejte med, stroužky česneku pro chuť, rybíz nebo třešňové listy pro pevnost kousků, celerové kořeny ...

Na "Meloun na zimu v litrových nádobách - recept s fotografií»Vezměte následující produkty:

- 2 kg melounů,

- 1 litr filtrované vody,

- 70 ml jídelny,

- 3 lžíce cukrový písek,

- 1,5 lžíce sůl.

Voda se nalije do velkého hrnce a za míchání se v něm rozpustí krystaly soli a cukru. Kapalina by měla vařit do 10 minut od okamžiku varu. Pokud je to možné, přefiltrujte vývar přes sýr a přidejte stolní ocet.

Melouny se propláchnou pod proudem studené vody, nakrájejí se na poloviny a poté se bijí do úhledných skibochki nebo trojúhelníků. Velikost kusů je vybrána tak, aby se vešly do hrdla skleněné nádoby a následně bylo snadné je odtud vyjmout.

Sklenice naplněné ponožkami melounu se nalijí horkým vývarem a okamžitě se převalí víky. Před ochlazením se ochrana převrátí a přikryje přikrývkou. Tento recept nepoužívá sterilizaci, a proto musí být spojování skladováno v relativně chladném prostředí, aby nedošlo k explozi čepic. Pro jistotu se však obsah plechovek nalije několikrát solným roztokem před uzavřením a následným vařením - v tomto případě se oset nalije při posledním naplnění.

Meloun na zimu v litrových nádobách

Recept 2

K rychlému uzavření melounů můžete použít jiný recept, který budete potřebovat:

- 5 kg zralých melounů,

- 4 litry vody,

- plná sklenice cukru (můžete dokonce i se skluzavkou),

- půl sklenice soli,

- 250 ml 9% OCT.

Pro prázdnéJak vařit meloun na zimu v litrových nádobách»Plody jsou nakrájeny na polovinu a umístěny do velkého hrnce. Plnění okurky se připravuje v samostatné nádobě. Kapalina se vaří a ochladí se na příjemné teplo. Marináda se nalije do misky s polovinami melounu, přidá se stolní ocet.

Nádoba se přikryje látkou a vyjme se 2 dny v chladu. O dva dny později se nakládané půlky nakrájejí na porce, naplní se sterilizovanými sklenicemi a nalije se pod krk stejným roztokem, v jakém byly marinovány. V zásadě je můžete zpočátku brousit pomocí skibochki, ale pak se doba zrání zkrátí na 24 hodin. Předkrm je srolován s víky, jako solení zeleniny na zimu, a vložte ji do ledničky.

Meloun na zimu v litrových nádobách

Recept 3

Chuť předpisu s aspirinem je poněkud odlišná. Zachovává sladkost bobule a částečně i její úžasnou vůni. Z ingrediencí pro svačinu se odebírá (pro každou plechovku):

- vodní meloun (podle kapacity kontejneru),

- 1 polévková lžíce jídelna,

- 1 tableta aspirinu,

- neúplný st.l. písek-cukr,

- 0,5 lžíce sůl.

Po omytí se plody nakrájejí na plátky, aniž by se odřízla slupka, a umístí se do předsterilizovaných nádob. V hrnci přiveďte vodu k varu a zalijte meloun na zimu v litrových nádobách ve spěchu. Tableta aspirinu, koření se vrhnou do každé nádoby a přidá se oket. Nádoba se jemně protřepává, aby se rozpustily nové přísady. A pak to sbalí, zabalí a udržují v chladu.

Meloun na zimu v litrových nádobách

Recept 4

Originální solené melouny se specifickou nasládlou chutí osloví i děti.

Vaření vyžaduje přítomnost (pro 3 třílitrové nádoby):

- vodní meloun,

- 3 třešňové, dubové a rybízové ​​listy,

- 6 stroužků česneku,

- snítky petrželky.

Pro plnění podle principu uzavření “Nakládaný meloun slupky"Vezměte 1 litr vroucí vody, 1 lžička. kyselina citronová, 2,5 lžíce. cukrový písek, 0,5 lžíce. sůl.

Meloun se řádně omyje, rozřeže na podélné kruhy a poté se každý rozřeže na čtvrtiny (se zaměřením na původní velikost ovoce). Měli byste získat úhledné plátky, které jsou uloženy ve vrstvách ve skleněné nádobě..

Mezi ně jsou umístěny aromatické listy a zelené čerstvé petrželky, stroužky česneku. To vše je v receptu "Meloun na zimu v litrových nádobách rychle»Rozloženo také na spodní část kontejneru a na horní část záložek.

Banky s obsahem se nalijí do prudkého stoupání, zakryjí se víky a zahřívají se 30-40 minut. Poté se tekutina dekantuje zpět do pánve, přidá se čerstvá voda (asi čtvrtina objemu) a znovu se vaří.

Melouny se podruhé nalijí vroucí vodou a následuje expozice po dobu 25 minut. Vypusťte kapalinu, přidejte další vodu, uveďte do aktivního varu, přidejte sůl-cukr, kyselinu citronovou a promíchejte.

Připravená marináda se nalije do kontejnerů s melounem skibochki, hermeticky uzavřená víky a převrátí se. Banky jsou ponechány zabalené na jeden nebo dva dny.

Meloun na zimu v litrových nádobách

Recept 5

Na "Meloun na zimu v litrových nádobách "recept.", podle kterého má být blokování solených sběračů chladné, jsou plody krájeny oloupané z kůry. V takovém případě budou soleny rychleji. Do hluboké talíře nalijte sůl, cukr, hořčici a promíchejte. Podle potřeby přidejte mletý černý pepř. Každý plátek melounu se ponoří do výsledné směsi.

Kousky se ukládají do bank a snaží se co nejtěsněji zaplnit prostor. Posypeme solí mezi vrstvami na solení melounů na zimu získal výraznější chuť.

Banky jsou naplněny vodou, zakryty víky a ponechány několik dní při pokojové teplotě. Po 2-3 dnech je možné obrobek vyjmout - můžete jej přenést do sklepa dříve, abyste se vyhnuli nadměrně intenzivní fermentaci produktu a v důsledku toho nadměrné oxidaci obrobku.

Meloun na zimu v litrových nádobách
Podívejte se na podobné recepty

» » Meloun na zimu v litrových nádobách: recepty krok za krokem s fotografiemi