Nakládaná rajčata

Začátek podzimu je čas připravit zásoby na zimu. Nakládaná rajčata jsou doma klasická. Ve skutečnosti v chladném období se bez nich neobejdete! Nakládaná rajčata na zimu lze připravit různými způsoby, ale existuje jeden detail, který je všechny spojuje - marináda. Marinádová náplň pro rajčata se připravuje ve všech případech téměř stejným způsobem, podle obecné technologie.

Nakládaná rajčata

Příprava marinády na nalití nakládaná rajčata:

 1. Pro marinádové lití musíte připravit cukr, ocet a sůl.
 2. Cukr a sůl se při zahřívání na sporáku rozpustí ve vodě. Měly by být vařeny nejméně 15 minut..
 3. Poté se do marinády přidá koření (sami si můžete připravit koření) a dále pomalu vařit dalších 15 minut. Marináda s kořením může také stárnout v parní nebo vodní lázni, takže koření neztrácí své vlastnosti..
 4. Na konci varu se nalije kyselina octová. Přidává se však postupně tak, aby se částečně neodpařilo ani „nezoslabilo“. Při vaření marinády nemůžete přidat žádný ocet, nalijte jej přímo do sklenic s rajčaty. Marinádové výplně lépe fungují s ovocným octem (jablko nebo hroznový).

Nakládaná rajčata

Recept "nakládaná rajčata" (na třílitrovou nádobu) lze připravit z:

 • 2 kg rajčat;
 • 1 cibule;
 • 1 sladký červený pepř;
 • 3 stroužky česneku;
 • 2 třešňové listy;
 • 5 černých pepřů;
 • 1 bobkový list;
 • zeleň.

Zelenina je připravena na recept. Semena jsou vyjmuta z papriky a nakrájena na proužky. Rajčata se dobře umývají. Cibule je oloupaná a nakrájená na čtyři kusy. Koření se umístí na dno sterilizovaných sklenic - na ně se umístí rajčata střídavě se sladkou paprikou. Na květ se umístí květenství a stonky kopru nakrájené na kousky.

Naplněné plechovky se nalijí vroucí vodou, pokryjí nylonovými víky a ponechají se 10 minut. Poté je voda vypuštěna, přivedena k varu a znovu nalita. Banky jsou znovu uzavřeny na 15 minut. Voda je vypuštěna.

Příprava marinády z 5 polévkových lžic. cukr, 4 lžíce. sůl a 3 litry vody. Do plechovek s rajčaty se přidá 75 ml octa (9%), nalije se marináda a okamžitě se převalí cínovými víčky. Stočené plechovky musí být udržovány v teple po dobu dvou dnů.

Nakládaná rajčata

Stejným způsobem můžete srolovat nakládaná zelená rajčata nebo použijte populární metodu “Nakládaná rajčata s aspirinem. Recept s fotografií".


Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládaná rajčata