Nakládaná cherry rajčata

Jak můžete připravit malá, hezká cherry rajčata na zimu? Samozřejmě, vařte nakládaná rajčata. Tato metoda se používá pro zimní sklizeň jak z velkých plodů, tak z malých rajčat. Pokud plechovky po třech náplních svinete, budou uloženy i při pokojové teplotě..

Recept "Nakládaná cherry rajčata na zimu"

Nakládaná cherry rajčata

Recept "nakládaná cherry rajčata" vyžaduje k přípravě jedné plechovky o objemu 3 litry asi 1,8-2 kg třešně + dva litry marinády + přidá se trochu vroucí vody (v případě odpařování náplně).

Potřebné také pro nakládaná rajčata na sklenici:

  • půl listu křenu;
  • kousek křenového kořene;
  • 2-3 hrášek černého pepře;
  • 1 bobkový list;
  • 2 koprové deštníky;
  • 5 kusů. rybízové ​​nebo třešňové listy;
  • 2 stroužky česneku.

Marináda obsahuje jeden litr vody, 2 lžíce. cukrový písek a 4 lžičky. sůl (nebo 1 polévková lžíce).

Nakládaná cherry rajčata

Množství octa se bere v závislosti na objemu nádoby: na litr - 1 lžička. 9% ocet - na 3 litry - 1 lžíce. ocet. Pokud se vezme 70% octová esence, pak 1/3 lžičky. jde na litr plechovky a 1 lžička. na tři litry.

V čistých, opařených nádobách je obvaz nejprve položen: koření, byliny, česnek. Umyté a sušené třešně se umístí na něj (nikoli na krk). Sklenice rajčat se nalije třikrát vroucí marinádou (po každém nalití se marináda znovu vaří). Poté, co byly plechovky naplněny naposledy, jsou srolovány víky a dány do chladné formy zabalené v obrácené formě..

Nakládaná cherry rajčata

Počet náplní s vroucí marinádou může být snížen na dvojnásobek, v tomto případě by se role měly skladovat na chladném místě. Po trojnásobném naplnění nakládaná cherry rajčata s octem skladovány na tmavém a suchém místě při teplotě asi 20 - 25 ° C až do příští sklizně a ještě déle.

Tato metoda "Konzervování rajčat na zimu»Bez sterilizace je velmi rychlý a pohodlný, výrazně šetří čas na přípravu zimních zásob.


Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládaná cherry rajčata