Recept na salát z cukety

Při přípravě chutných a aromatických zimních přípravků (zavařeniny, okurky, saláty atd.) Se snažíme vzít v úvahu a vybrat nejúspěšnější proporce a poměry ingrediencí tak, aby jídla byla nejlepší pro naši chuť. Upravuje složení, procento soli a cukru a také lehké nebo naopak lehké občerstvení s vysokým obsahem kalorií, včetně obilovin a fazolí. Recepty z cukety v konzervách není výjimkou. Hostesky s nimi také „hrají“ podle vlastního uvážení.

Cuketa salátový recept

Mezi cuketou lze rozlišit mnoho originálních salátů: cuketa se zelím, cuketa s řepou a dokonce i jablky a citronem. Jedním z nich je míchaný salát s cuketou a lilkem. Lilek se do Letny často přidává syrový cuketový salát »recept, dušené maso nebo kaviár. Lze je také kombinovat v zimní misce. K vaření potřebujete:

 1. 800 g (4 ks) lilek;
 2. 600 g (2 ks) cukety;
 3. 6 ks. rajčata;
 4. 6 stroužků česneku;
 5. 3 bulharské červené papriky;
 6. 2 cibule;
 7. 3 bobkové listy;
 8. 3 ks. mrkve;
 9. 4-5 snítky petrželky;
 10. 1 lžička mletý černý pepř;
 11. koření podle potřeby (oregano, tymián, bazalka nebo mix).

Cuketa salátový recept

Cukety konzervované recepty začíná přípravou hlavní složky - cukety. A v tomto případě také lilek. Cuketa a lilek se rozříznou na polovinu podélně (kůže se neodloupne) a po každé polovině na dvě části. Dále se čtvrtky zeleniny nakrájí na kostky a nalije se do vařené pánve. Na dně pánve (s objemem nejméně 3 litry) musíte nejprve nalít trochu rostlinného oleje.

Kořenové plodiny mrkve se oloupají, nastrouhají se na poměrně hrubém struhadle a posílají do cukety. Cibule je nasekaná. Loupaná rajčata a paprika. Sladké papriky se nakrájejí na proužky. Rajčata - na plátky. A to vše - na pánvi pro talíř. Celá zelenina musí být nakrájena na ne příliš malé kousky, aby se během procesu vaření / dušení nestaly pyré.

Cuketa salátový recept

Talíř se duší bez víka asi hodinu. Míchání pravidelně. Ve druhé polovině tepelného zpracování se přidávají byliny, česnek a koření spolu s bobkovými listy. Ale před naplněním sklenic, lavrushka musí být odstraněn. Cukr a sůl se nalijí za 5-10 minut, poté se ocet (všechna koření se přidávají podle chuti). Salát se okamžitě rozloží od ohně ve sklenicích až po samotný krk a trochu se stlačí, aby veškerý vzduch vytékal a sroloval se. Banky jsou obráceny vzhůru nohama a umístěny pod přikrývku, aby vychladly. Rozmanité cukety a lilky jsou udržovány v chladu, stejně jako ostatní "Cuketové přířezy. Recepty"(Vařený). Zatímco čerstvý cuketový salát recept stačí zůstat v chladu.


Podívejte se na podobné recepty

» » Recept na salát z cukety