Lilek kaviár na zimu

Určitě si zamilujete tento lilkový kaviár na zimu. Jednoduchý recept přes mlýnek na maso, podle kterého si můžete udělat poměrně rychle a bez potíží lilek kaviár. Recept je založen na 1 kg lilku, zvyšujte ingredience úměrně, pokud sklízíte více zeleniny. Množství soli a cukru je uvedeno jako minimum, vždy vyzkoušejte hotový produkt, upravte koření podle libosti.
Vaření bude trvat 85 minut. Z uvedených ingrediencí získáte 2 plechovky po 500 g.

Složení:

- lilek - 1 kg.-
- mrkev - 400 gr.-
- cibule - 300 gr.-
- česnek - 50 gr.-
- rajčata - 600 gr.-
- bulharský pepř - 500 g.-
- sůl - 15 gr.-
- cukr - 40 g.-
- jablečný ocet - 35 gr.-
- rostlinný olej - 55 g.Nasekejte lilek

Zralé lilky s elastickou fialovou kůrou, bez viditelného poškození a známek zkaženosti, umyjte a uřízněte stonek částí dužiny. Pak jsme rozřezali buničinu na velkou kostku a rozdrtili ji v mlýnku na maso s jemnou tryskou.


Nakrájenou mrkev
Po lilku míjíme mrkev nakrájenou na malé kruhy a oloupané z kůže pomocí mlýnku na maso.


Nakrájejte cibuli
Poté přidejte do kaviáru štiplavost a pikantnost - nakrájejte cibuli a stroužky česneku. Pokud je cibule sladká, můžete k uvedenému množství přidat dalších 100–150 g, bude to chutnější.


Nasekejte pepř
Nakrájejte papriku, oloupanou ze semen a membrány, na kostky a také projděte mlýnkem na maso. Nepoužívejte zelené papriky, dodají hotové misce nevkusnou barvu.


Nasekejte rajče
Červená rajčata, může být přezrálá, nakrájená na plátky, vystřižená stonek, kotleta.


Směs
Do páječky nalijte jakýkoli rostlinný olej (olivový, slunečnicový, hořčičný, kukuřičný), do oleje nasypte nakrájenou zeleninu, přidejte sůl a cukr, promíchejte a dejte na sporák.


Přiveďte k připravenosti
Zeleninové pyré přiveďte k varu na vysokou teplotu, přikryjte víčkem, na mírném ohni asi 1 hodinu vařte. Přidejte jablečný ocet pár minut před vařením.


Dali jsme to do bank
Sterilizujeme sklenice na polotovary nad párou. Rozložili jsme se lilek kaviár ve sterilních suchých nádobách, těsně uzavřené. Nádoby sterilizujeme s kapacitou 0,5 l po dobu 10 minut.


Slouží ke stolu
Skladujte na chladném místě při teplotách od +2 do +8 stupňů.
Podívejte se na podobné recepty

» » Lilek kaviár na zimu