Zelí v šťávě z červené řepy. Domácí recept

"Zelí se šťávou z červené řepy" recept - toto je jídlo, které lze nazvat dva v jednom. Kysané zelí může být použito jako předkrm, na dušení, na polévky a saláty. A červená řepa se nalije ven, ale jde zvlášť pro boršč nebo jako osvěžující kvas. Proto lze tento recept nazvat univerzálním a bez odpadu..

Zelí v šťávě z červené řepy. Domácí recept

Ingredience pro Recept na "zelí" s řepnou šťávou:

  1. 2,5-3 kg bílého zelí;
  2. ? tsp pepř;
  3. 25-30 g česneku.

Pro solanku potřebujete:

  1. 0,5 l řepné šťávy (vylisované z 0,8 - 1 kg čerstvé řepy);
  2. 2 litry vody;
  3. 3-4 bobkové listy;
  4. 70 g soli;
  5. 2-3 lžičky krystalový cukr.

(Tento solný roztok lze také použít pro kombinované solení. Například, cuketa se zelím nebo zelí se zeleninou.)

Zelí v šťávě z červené řepy. Domácí recept

Řepa se promyje, oloupá a nakrájí na kousky. Poté musí být přeskočeno na odšťavňovač. Zelí je nakrájeno na plátky stonkem. Listy zelí, které vypadly z plátků, musí být umístěny na dno nádoby na moření.

Solné nádobí se volí tak, aby do něj bylo možné vložit celé zelí a další solanku. Proto musí být objem nejméně 5 litrů..

Pažitka se oloupá a prochází česnekovým lisem. Rozdrcený česnek se smíchá s mletým pepřem (černý a červený - množství se vybere podle chuti). Plátky zelí musí být nyní nastrouhány směsí česneku a papriky a umístěny do nádoby na listech zelí.

Voda se nalije do samostatného pánev, cukr, sůl a bobkový list se dají, a to vše vaří asi 2 minuty. Pokud se objeví pěna, musí být odstraněna. Solný roztok se ochladí na teplý stav. Bobkové listy jsou vyjmuty. A řepná šťáva se nalije dovnitř. Výsledná solanka se nalije do zelí umístěného v nádobě. Zatížení je umístěno nahoře (plechovka s vodou nebo pánev). Zelí musí být zcela pokryto solankou.

Po 2-3 dnech se zelí lehce usadí. Nádoba s obrobkem musí být ponechána v místnosti (18 - 30 ° C) dalších 5 dní. K fermentaci zelí dochází téměř nepostřehnutelně: bez tvorby pěny a varu. Zelí lze zkontrolovat na připravenost podle chuti nebo barvy. To by mělo být zabarveno kvůli šťávě. Na konci zrání zelí musí být přeneseno na chladné místo (při teplotě 4–50 ° C) a ponecháno několik týdnů..

Zelí v šťávě z červené řepy. Domácí recept

Zelí v šťávě z červené řepy dokonale udržovaný v chladu, zlepšující jeho chuť ve stejnou dobu, až šest měsíců a více. Během skladování je však nutné zajistit, aby byl vždy zcela pokryt solným roztokem a aby se nezačala tvořit plísně..

Nakládané zelí originálním způsobem lze provádět nejen s řepnou šťávou, ale také pomocí marinád. Tak, "Marinované zelí. Recept s fotografií»Skvělý příklad.


Podívejte se na podobné recepty

» » Zelí v šťávě z červené řepy. Domácí recept