Kysané zelí

Mezi lahodné přípravy na zimu, tentokrát stojí za zmínku zelí. Nejčastěji nakládám okurky, cukety a tykve, ale tentokrát jsem se rozhodl ustoupit od obvyklých a zkusit něco nového. S výsledkem jsem víc než spokojený. Proto s velkou radostí sdílím tento recept s vámi..

Zelí se zelím - recept s fotografií krok za krokem.Ingredience
K přípravě zelí na zimu potřebujeme:
- cuketa - 5 kg,
- křenový kořen - 1 kus.,
- koprová zelenina - 1 svazek,
- petržel greeny - 1 svazek,
- estragon - 2 větve,
- česnek - 2 hlavy,
- třešňové listy,

- rybízové ​​listy,
- bílé zelí - 1 hlava.

Pro solanku:
- sůl - 2 lžíce. lžíce,
- voda - 1 litr.moje cuketa
Pro mořicí dřeň zvolte čerstvou, mladou s hustou dužinou. Cuketu myjeme ve studené tekoucí vodě. Vypouštění vody.


moje zelí
Potom si vezměte zelí. Vybíráme zralé zelí. Odstraňte horní listy. Myjeme ji tekoucí studenou vodou. Oddělení listů, které použijeme k zakrytí dna nádoby.


oloupejte česnek
Rozebrat česnek na hřebíček a oloupat. Můžete to nechat neporušené. Křen a byliny (petržel, kopr, estragon, rybízové ​​listy a třešňové listy) namočte na několik minut do vody. Opláchněte tekoucí vodou a setřete z ní zbývající vodu. Řez petrželkou a koprem na malé kousky. Křenový kořen čistíme z horní kůže a nakrájíme na tenké plátky.


dát do kontejneru
Připravte si nádobu nebo sud, ve kterém budeme kvašovat cukety. Spařte ji vroucí vodou a osušte. Na dno sudu vložte čerstvé zelné listy. Pak je posypeme trochou soli. Cuketu položte nahoře ve vrstvách a posypte nasekanými bylinkami, křenovými talíři, česnekem a listy. Naplňujeme barel. Na konci cukety přikryjeme rybíz, třešně a zelné listy. Vaření solanky. Sůl rozpusťte v hrnci se studenou vařenou vodou (vezměte 2 lžíce soli na 1 litr vody). Dobře promíchejte, dokud se úplně nerozpustí. Naplňte naplněný sud cuketou solankou. Zakrýváme kruhem a položíme náklad na vrchol. Držíme hlaveň na chladném místě při teplotě 16-18 stupňů po dobu 25 - 30 dnů.


kysané zelí
Sklízení zelí se zelím na zimu je připraveno. Dobrou chuť!

Pára se cuketou nakládaný lilek.
Podívejte se na podobné recepty

» » Kysané zelí